Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

Zakład Sieci Wodociągowej

00-454 Warszawa, ul. Stanisława Mikkego 4


Historia Zakładu Sieci Wodociągowej sięga 1888 roku,  kiedy powołano do życia Inspekcję Sieci Wodociągowej. Podstawowym zadaniem zakładu jest dbanie o stan techniczny sieci wodociągowej w Warszawie. Nasi pracownicy usuwają awarie remontują obiekty oraz wykonują towarzyszące tym pracom roboty ogólnobudowlane. Zakład odpowiada również za utrzymanie stałego ciśnienia oraz odpowiedniej jakości wody w sieci.

Długość sieci wodociągowej eksploatowanej przez MPWiK wynosi ponad 4 tys. km (w tym 3400 km to przewody magistralne i rozbiorcze, a blisko 800 km to przyłącza wodociągowe). Na sieci tej znajduje się ponad 50 tys. szt. uzbrojenia wodociągowego (tj. hydranty, zasuwy, odpowietrzniki, odwodnienia itp.). Dzięki bieżącemu monitoringowi on-line zainstalowane na sieci wodociągowej, możemy sprawniej nią zarządzać poprzez ciągłą obserwację parametrów wody w tym m.in.: ciśnienia, przepływu, mętności, temperatury, odczynu pH.

Nasze służby techniczne dyżurują przez całą dobę i przyjmują zgłoszenia o awariach pod bezpłatnym numerem telefonu 994. Powiadamiamy także mieszkańców o planowanych włączeniach wody i odłączamy uszkodzone odcinki sieci. 

Dzięki zaawansowanym technologiom i nowoczesnym urządzeniom do minimum ograniczamy uciążliwości, które mogą występować podczas prowadzonych przez nas prac. Korzystamy ze specjalistycznego sprzętu do lokalizacji awarii, trasowania przewodów wodociągowych i kabli energetycznych oraz oceny stanu technicznego przewodów, konserwacji i naprawy uszkodzonych odcinków sieci.

Wykorzystujemy między innymi:

  • elektroniczne rejestratory z oprogramowaniem komputerowym do badania ciśnienia w sieci wodociągowej,
  • urządzenia badające wydatek sieci wodociągowej,
  • urządzenia do bezwykopowej renowacji i przebudowy sieci wodociągowej.

Nadzorujemy i przeprowadzamy kontrolę techniczną nowych przyłączy wodociągowych, przewodów ulicznych i magistral oraz przejmujemy do eksploatacji wybudowane urządzenia. Wydajemy również warunki techniczne na pobór wody poprzez przystawki hydrantowe zamontowane na hydrantach ppoż. sieci wodociągowej.

Prowadzimy także wymianę oraz montaż wodomierzy na terenie Warszawy i okolic. Obecnie w naszej eksploatacji znajduje się blisko 90 tysięcy sztuk wodomierzy. W Zakładzie Sieci Wodociągowej zlokalizowany jest też Punkt Legalizacyjny wodomierzy, utworzony decyzją Prezesa Głównego Urzędu Miar w Warszawie. W punkcie przeprowadzamy naprawy i legalizacje oraz ekspertyzy wodomierzy o średnicach od 15 mm do 150 mm.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a