Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

Program Edukacji Ekologicznej 2021/2022

27 stycznia br. od godz. 10.00 rozpoczynamy zapisy na semestr letni Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem” prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. Na zajęcia zapraszamy uczniów szkół podstawowych z aglomeracji warszawskiej. Zapisy będą prowadzone drogą elektroniczną.

Linki do formularzy podajemy poniżej:

  • „Warszawska kranówka rures*” – LINK*
  • „To nie ściema – klimat się zmienia” – LINK*
  • „Sedes to nie kosz na śmieci” – LINK*

*Linki będą aktywne od chwili rozpoczęcia zapisów.

Ze względu na trwający stan pandemii nie możemy zorganizować zajęć w sposób tradycyjny. Dlatego zapraszamy do spotkań w przestrzeni wirtualnej. Nowoczesna i interaktywna forma edukacji ekologicznej skierowana jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Zajęcia realizowane są w przedziałach klasowych 1-3 oraz 4-8. W ich trakcie będą wykorzystane m.in. prezentacje, filmy i quizy.

Pierwszy z bloków pn. „Warszawska kranówka rures” jest poświęcony tematowi wody. Podczas zajęć odpowiemy sobie na pytania, co to jest woda, jakie są jej właściwości, jak wygląda proces jej uzdatniania oraz gdzie w Warszawie uzdatniamy warszawska kranówkę. Pokażemy także, jak świadomie korzystać z jej zasobów.

„Sedes to nie kosz na śmieci” to blok poświęcony tematowi rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z kanalizacji. Nasza spółka od wielu lat prowadzi projekt edukacyjny, którego zadaniem jest spopularyzowanie wiedzy na temat ścieków, sposobu ich oczyszczania oraz odpowiedniego zachowania w toalecie, w tym niewrzucania śmieci do sedesu i nadużywania detergentów.

„To nie ściema – klimat się zmienia” to z kolei nowy blok tematyczny poświęcony zachodzącym zmianom klimatu i ich skutkom, wpływowi cywilizacji na środowisko naturalne i nasze życie. Zajęcia przybliżą uczniom działania, jakie należy podjąć, aby spowolnić zachodzące zmiany. Poruszymy takie zagadnienia jak efekt cieplarniany, susza czy deszcze nawalne.

Zajęcia są prowadzone przez pracowników Działu Komunikacji i Edukacji Ekologicznej MPWiK za pośrednictwem platformy Microsoft Teams:

  • we wtorki w godzinach 10.00 i 12.00 – „Warszawska kranówka rures*” – blok poświęcony wodzie;
  • w środy w godzinach 10.00 i 12.00 – „To nie ściema – klimat się zmienia” – blok poświęcony zmianom klimatu, ich przyczynom i skutkom;
  • w czwartki w godzinach 10.00 i 12.00 – „Sedes to nie kosz na śmieci” – blok poświęcony ściekom.

Aby móc w nich uczestniczyć, wystarczy mieć komputer lub urządzenie przenośne z mikrofonem i głośnikami wraz z dostępem do Internetu. Materiały edukacyjne będą dostępne na stronie internetowej www.mpwik.com.pl w zakładce Edukacja Ekologiczna (link).

Wszelkie zapytania dotyczące programu edukacji ekologicznej prosimy kierować na nasz adres mailowy: pee@mpwik.com.pl.

Regulamin Programu Edukacji Ekologicznej

Uprzejmie informujemy, że w ramach realizowanych zajęć z tematu „Sedes to Nie Kosz na Śmieci” istnieje możliwość otrzymania samoprzylepnych tabliczek do szkolnych toalet, które będą przypomniały o wrzucaniu odpadów do kosza na śmieci. W przypadku zainteresowania powyższym, prosimy podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego w oknie „uwagi” zadeklarować chęć otrzymania tabliczek jednocześnie podając ich szacunkową liczbę lub wysłać wiadomość na adres pee@mpwik.com.pl.

 

  • szkoła podstawowa klasy I-III
  • szkoła podstawowa klasy IV-VI
  • szkoły ponadpodstawowe
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a