Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami

Program Edukacji Ekologicznej 2020/2021

Ze względu na panującą pandemię nie możemy się spotkać z dziećmi i młodzieżą, ani zorganizować zajęć w sposób tradycyjny, znany i lubiany. Dlatego zapraszamy do spotkań w przestrzeni wirtualnej. Nowoczesna i interaktywna forma edukacji ekologicznej skierowana jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Zajęcia realizowane są w przedziałach klasowych 1-3 oraz 4-8. W ich trakcie będą wykorzystane  m.in. prezentacje, filmy i quizy.

Pierwszy z bloków pn. „Warszawska kranówka rures” jest poświęcony tematowi wody. Podczas zajęć odpowiemy sobie także na pytania, co to jest woda, jakie są jej właściwości, jak wygląda proces jej uzdatniania oraz, gdzie w Warszawie uzdatniamy warszawska kranówkę. Pokażemy także, jak świadomie korzystać z jej zasobów.

„Sedes to nie kosz na śmieci” to blok dedykowany tematowi rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z kanalizacji. Nasza spółka od wielu lat prowadzi projekt edukacyjny, którego zadaniem jest spopularyzowanie wiedzy na temat ścieków, sposobu ich oczyszczania oraz odpowiedniego zachowania w toalecie, w tym niewrzucania śmieci do toalety i nadużywania detergentów.

Zajęcia są prowadzone przez pracowników Działu Promocji i Edukacji Ekologicznej MPWiK za pośrednictwem platformy Microsoft Teams we wtorki, środy i czwartki (do wyboru pozostały jedynie terminy wtorkowe godziny 8.30 i 10.00 – blok poświęcony ściekom i w godz. 11.30 i 12.30 blok poświęcony wodzie). Aby móc w nich uczestniczyć, wystarczy mieć  komputer lub urządzenie przenośne z mikrofonem i głośnikami wraz z dostępem do Internetu. Materiały edukacyjne będą dostępne na stronie internetowej www.mpwik.com.pl w zakładce Edukacja Ekologiczna (link).

Program Edukacji Ekologicznej realizowany jest od 2007 r. Skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół aglomeracji warszawskiej. Program ma na celu przybliżyć młodszym i starszym uczniom, tematykę uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz uświadomić, że codzienna postawa każdego z nas w zakresie korzystania z wody ma istotne znaczenie dla poprawy jakości życia i otaczającego nas środowiska naturalnego.

Wszelkie zapytania dotyczące programu edukacji ekologicznej prosimy kierować na nasz adres mailowy: pee@mpwik.com.pl.

Regulamin Programu Edukacji Ekologicznej

UWAGA!

Uprzejmie informujemy, że zapisy na dodatkowe terminy e-zajęć w ramach Programu Edukacji Ekologicznej prowadzone są za pośrednictwem poczty elektronicznej. Prosimy o przesłanie maila na adres pee@mpwik.com.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.

 

  • szkoła podstawowa klasy I-III
  • szkoła podstawowa klasy IV-VI
  • szkoły ponadpodstawowe
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a