Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
08.03.2018

Wodociągi Warszawskie przyjacielem stołecznego ZOO

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. angażuje się w jubileuszowe obchody 90-lecia istnienia Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

W ramach współpracy Spółka adoptowała jednego z podopiecznych ZOO - hipopotama nilowego Hugo. Ponadto w okresie letnim na terenie ogrodu planowane jest udostępnianie beczkowozów z zimną wodą, a w dalszej kolejności uruchomienie źródełek z warszawską kranówką.

Nowy "zwierzak" w Wodociągach Warszawskich

Hipopotam nilowy o imieniu Hugo urodził się 29 maja 2007 w Ostrawie, a do warszawskiego ZOO przyjechał 3 listopada 2009 r, Zwierzę waży ok. 2 ton, co, jak na przedstawiciela swojego gatunku, nie jest zbyt dużo. Zaskakujące jest więc, że wśród pracowników ZOO Hugo ma opinię łakomczucha. Zimą w jego menu dominują: siano łąkowe (nawet do 12 kg dziennie), granulat (do 1,7 kg) oraz warzywa i owoce, jak: jabłka, sałata, kapusta pekińska, cykoria, jarmuż, seler naciowy, ogórek, marchew, buraki (nawet 1,2 kg). Latem najchętniej zjada zielonkę oraz m.in. arbuzy i melony. 

Hipopotam nilowy został w 1994 roku wpisany do II załącznika Konwencji waszyngtońskiej jako gatunek zagrożony wyginięciem. Jego liczebność spada m.in. z powodu kurczenia się powierzchni żerowania oraz działań kłusowników. 

Gry i zabawy podczas jubileuszu warszawskiego ZOO

Partnerstwo przewiduje także wspólne działania o charakterze edukacyjnym, których celem jest informowanie mieszkańców stolicy i okolic o potrzebie ochrony zasobów wodnych. Dlatego już w niedzielę, 11 marca br. w godz. 11:00-16:00 podczas imprezy jubileuszowej w warszawskim ZOO (program TUTAJ) warto odwiedzić stoisko MPWiK w budynku hipopotamiarni, gdzie  będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną Spółki oraz wziąć udział w warsztatach dotyczących wody. Nie zabraknie także elementów związanych z hipopotamem Hugo – zaplanowano m.in. malowanie portretów zwierzęcia i konkursy z nagrodami.

Ponad 330 litrów smacznej wody

Wodociągi Warszawskie, lider branży w Polsce, każdego dnia dostarczają mieszkańcom aglomeracji stołecznej ponad 330 milionów litrów wody. Dzięki gruntownej modernizacji wszystkich stacji uzdatniania wody, mieszkańcy stolicy i okolic otrzymują wysokiej jakości warszawską kranówkę, którą można pić prosto z kranu.

Źródełka z warszawska kranówką

Od kilku sezonów MPWiK prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną zachęcająca do picia wody z kranu i propagującą zdrowy tryb życia. Jedną z głównych aktywności jest realizowany od 2015 r. we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy oraz Sanepidem projekt bezpłatnego montażu w miejskich szkołach źródełek zasilanych warszawską kranówką. Obecnie z urządzeń korzystają już uczniowie ponad 200 placówek, a jeszcze w tym roku podobne źródełka pojawią się w budynkach użyteczności publicznej. Spółka wspiera także organizację miejskich imprez udostępniając beczkowozy z warszawską kranówką i kurtyny wodne oraz częstując kubeczkami z wodą, których w 2017 roku wydano ponad 180 tysięcy.

Więcej informacji o projekcie: www.mpwik.com.pl w zakładce: Źródełka.

Informacja prasowa w wersji PDF TUTAJ

fot. Warszawski Ogród Zoologiczny

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a