Komunikat strony

17.09.2019

OŚWIADCZENIE SPÓŁKI DOTYCZĄCE DATY AWARII UKŁADU PRZESYŁOWEGO

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami i manipulacjami dotyczącymi awarii układu przesyłowego ścieków pod Wisłą, Spółka potwierdza, że w dniu 27 sierpnia 2019 r. awarii uległ pierwszy z rurociągów układu przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do zakładu „Czajka”.

Oczyszczalnia przez cały czas funkcjonowała prawidłowo i odbierała ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy, aż do godzin porannych 28 sierpnia 2019 r., gdy doszło do awarii drugiego rurociągu, co skutkowało koniecznością rozpoczęcia awaryjnego kontrolowanego zrzutu ścieków do Wisły.

Jednocześnie oświadcza się, że gdyby awaria całego układu przesyłowego ścieków pod Wisłą - czyli obu rurociągów -  miała miejsce w dniu 27 sierpnia 2019 r. – co nie jest prawda - to awaryjny zrzut ścieków do Wisły musiałby nastąpić w tym samym dniu tj. 27 sierpnia 2019 r. Dobowa ilość ścieków transportowanych układem przesyłowym wynosi średnio 220 tys. m3 i nie jest możliwe ich przetrzymywanie w sieci kanalizacyjnej lub przekierowane do innych kolektorów, tym samym oświadcza się, że jedyną możliwością – w przypadku gdy układ przesyłowy nie pracuje (nie przyjmuje ścieków) - jest zrzut do Wisły. W innym razie ścieki te mogłyby zalać samoczynnie ulice i budynki na terenie dzielnic, z których te ścieki są odbierane.

Komunikat ws. wstępnych przyczyn awarii układu przesyłowego ścieków pod Wisłą

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a