Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
27.03.2020

Przebudowa sieci wodociągowej w ul. Hawajskiej: MPWiK zobowiązało wykonawcę do pilnego zakończenia prac

Celem inwestycji jest przebudowa ponad 760-metrowego przewodu wodociągowego wraz z przyłączami ułożonego w ul. Hawajskiej. Prace w tym rejonie Ursynowa na zlecenie MPWiK prowadzi konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Metro” sp. z o.o. (lider) i Linter S.A. Zgodnie z warunkami umowy zawartej z MPWiK w dniu 25.03.2019 r. roboty powinny się rozpocząć na początku kwietnia 2019 i zakończyć 21.10.2019 r.

Z powodu niedotrzymania przez wykonawcę terminu realizacji prac - mimo upomnień Spółki - przebudowę sieci wodociągowej zakończono dopiero w marcu 2020 r. Do wykonania pozostały jeszcze m.in. prace porządkowe, odtworzenie nawierzchni, trawników oraz chodników, jak również usunięcie starych rur oraz zasuw.

Wykonanie części z robót będzie się wiązało z przerwą w dostawach wody, o czym - odpowiednio wcześniej – powiadomimy mieszkańców. Informujemy, że prace te nie będą wykonywane w najbliższym czasie - ze  względu na obecną sytuację oraz w trosce o odbiorców, Spółka zawiesiła wszystkie działania, które mogłyby skutkować wyłączeniem wody.

Jednocześnie zobowiązano wykonawcę do pilnego zakończenia pozostałych robót, w tym do uporządkowania terenu, usunięcia zbędnego sprzętu, jak również zabezpieczenia wykopów, o co szczególnie prosili sami mieszkańcy.

Pragniemy przeprosić mieszkańców za zaistniałą sytuację oraz wszystkie utrudnienia z nią związane. Zapewniamy także, że Spółka ponownie wezwała Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Metro” sp. z o.o. do pilnego zakończenia robót. Jeżeli wykonawca nadal będzie z tym zwlekał, Spółka rozważa podjęcie wobec niego odpowiednich kroków prawnych, wynikających z zawartej umowy, jak również zlecenie tych prac innej firmie.

Przebudowa sieci wodociągowej w ul. Hawajskiej to jedna z wielu inwestycji realizowanych na terenie Dzielnicy Ursynów. W latach 2007 - 2019 r. MPWiK przeznaczyło ok. 85 mln zł na budowę łącznie ponad 63,5 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, co stawia tę dzielnicę na czwartym miejscu w Warszawie. Działania te Spółka kontynuuje – w Wieloletnim Planie Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych na lata 2018 – 2025 przewiduje się realizację blisko 100 inwestycji. Na bieżąco aktualizowane ich zestawienie jest dostępne na stronie internetowej MPWiK: https://mpwik.com.pl/download.php?id=3318

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a