Komunikat strony

14.06.2018

Stanowisko MPWiK ws. pracy przy ul. Czystej Wody

W związku z opublikowanym postem oraz w celu wyjaśnienia i przekazania prawdziwych informacji, Spółka niniejszym informuje, że wszelkie działania MPWiK są realizowane z myślą o mieszkańcach i odbywają się w porozumienia z lokalną społecznością.

Przedstawiona na zdjęciu tablica informacyjna jest związana z modernizacją istniejącej na terenie MPWiK komory będącej elementem sieci kanalizacyjnej. Niniejsze roboty są związanej z trwającą budową zbiornika retencyjnego na terenie oczyszczalni ścieków „Czajka”. Jest to jedno z największych przedsięwzięć ekologicznych aktualnie realizowanych przez nasze przedsiębiorstwo.

Budowa zbiornika, ze względu na zmiany klimatyczne, jest bardzo ważna dla ochrony miasta i mieszkańców. Uruchomienie obiektu umożliwi odbiór nadmiaru wód opadowych w trakcie ulewnych deszczy, a tym samym pozwoli ograniczać występowanie lokalnych zalewisk i podtopień. W związku z tym, modernizacja komór znajdujących się na terenie działki przy ul. Czystej Wody jest prowadzona, po to aby utrzymać pełną sprawność infrastruktury, a tym samym zapewnić niezakłóconą pracę sieci kanalizacyjnej na tym odcinku.

O tej inwestycji Spółka informowała zarówno na konferencjach prasowych jak i podczas rożnych spotkań organizowanych na terenie miasta. Pragniemy w tym miejscu dodać, ze prace prowadzone są w porozumieniu z Urzędem Dzielnicy Białołęka oraz na podstawie pozwolenia Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, które wydano w maju 2016 r.  

Jednocześnie kategorycznie zaprzeczamy, jakoby w tym miejscu miała powstać zlewnia ścieków. Potwierdzamy że trwają tam prace modernizacyjne posiadanych już od dawna przez Spółkę obiektów.  

Wszystkie nasze działania są realizowane z myślą o mieszkańcach oraz troską o komfort ich życia. Dlatego też, przed rozpoczęciem inwestycji, wzięliśmy udział w spotkaniach z mieszkańcami oraz przedstawicielami Urzędu Dzielnicy Białołęka, podczas których informowaliśmy o planach inwestycyjnych na terenie Dzielnicy, a w tym również inwestycji polegającej na budowie zbiornika retencyjnego. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by ograniczyć do minimum ewentualne utrudnienia związane z prowadzonymi pracami. Bardzo chętnie po raz kolejny spotkamy się z mieszkańcami i odpowiemy na wszelkie pytania.

 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a