Komunikat strony

08.06.2018

Stanowisko MPWiK w m.st. Warszawie S.A. ws. informacji o wysokości cen za wodę opublikowanych w artykule "Ceny wody. Sprytny sposób na podwyżkę" na portalu money.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. (zwana dalej MPWiK), w dniu 12 marca 2018 r., złożyła do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wniosek o obniżenie taryfy za wodę i ścieki dla mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin.  Wniosek MPWiK został zaakceptowany przez Regulatora i w związku z tym, od dnia 2 czerwca 2018 roku obowiązuje nowa, niższa cena wody i ścieków. Oficjalny komunikat wraz z decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z dnia 24 kwietnia 2018 roku jest zamieszczony na stronie internetowej MPWiK  www.mpwik.com.pl

MPWiK dostarcza mieszkańcom Warszawy i okolic wyłącznie zimną wodę i nie odpowiada za jej podgrzanie. Dostawcami ciepłej wody do mieszkańców Warszawy są inne podmioty, niezwiązane z działalnością MPWiK.  Informacja o podwyżce cen wody zawarta w artykule z dnia 8 czerwca 2018 roku pt.  „Ceny wody. Sprytny sposób na podwyżkę” autorstwa Marcina Lisa, opublikowanym na portalu money.pl, jest nieścisła.

Podanie informacji o obniżeniu taryfy za zimną wodę w zestawieniu z informacją dotyczącą podwyżek cen podgrzania wody, wprowadza w błąd odbiorców usług MPWiK i sugeruje, że w rzeczywistości doszło do podniesienia cen wody.

Wszystkie informacje dotyczące obniżek cen za wodę i ścieki, w tym udzielone przez Pana Witolda Pahla, Zastępcę Prezydenta m.st. Warszawy, są prawdziwe, a złożenie przez MPWiK wniosku o obniżenie taryfy było możliwe wyłącznie dzięki przeprowadzonej w Spółce restrukturyzacji, pozyskanym przez nią środkom unijnym oraz gospodarnemu zarządzaniu Spółką, o czym MPWiK wielokrotnie informowała. Jednocześnie MPWiK jeszcze raz potwierdza, że od dnia 2 czerwca 2018 r. mieszkańcy Warszawy i okolic za 1 m3 wody i ścieków zapłacą 9,85 zł brutto.

W związku z powyższym informacje zawarte w wyżej wskazanym artykule są nieścisłe i wprowadzają w błąd odbiorców usług MPWiK, a ich publikacja i dalsze udostępnianie w mediach godzi w dobre imię Spółki.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a