Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
28.09.2020

Raport dla Mieszkańców: Minimalizujemy uciążliwości zapachowe na Tarchominie.

W związku z otrzymywanymi zgłoszeniami o nieprzyjemnych zapachach z kanalizacji miejskiej, pragniemy przeprosić mieszkańców Tarchomina za uciążliwości. Zapewniamy, że niezwłocznie podjęliśmy działania w kierunku ich usunięcia.

Przeprowadziliśmy szczegółową kontrolę stanu sieci kanalizacyjnej w rejonie m.in. ulic Świderskiej, Trakt Nadwiślański, Myśliborskiej, Modlińskiej i Mehoffera. Pracownicy MPWiK uszczelnili przewietrzniki i wentylatory, szczególnie w rejonie ul. Myśliborskiej 94, gdzie natężenie zapachów, ze względu na znajdującą się w tym rejonie komorę, jest najbardziej odczuwalne. Zamontowaliśmy także 34  nowe filtry m.in. ulicach: Światowida, Prząśniczek, Kołacińskiej. W 70 kolejnych uzupełniliśmy wodę lub wymieniono wkład z kory na bardziej skuteczny, wkład z węgla aktywnego. Cały ten obszar pozostaje także pod naszym stałym monitoringiem. 

W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że Spółka codziennie eksploatuje ponad 4200 km sieci kanalizacyjnej na terenie aglomeracji stołecznej. W trosce o komfort życia mieszkańców prowadzimy szereg czynności mających na celu ograniczanie ewentualnej emisji nieprzyjemnych zapachów. W tym celu czyścimy ponad 700 km kanałów i prawie 7 tys. wpustów ulicznych rocznie. Ponadto bezpośrednio pod włazami kanalizacyjnymi montujemy specjalne filtry ograniczające ewentualne przykre zapachy.

Prosimy mieszkańców o kontakt z naszym pogotowiem kanalizacyjnym i zgłaszanie przypadków zapachów mogących wydobywać się z kanalizacji. Zgłoszenia przyjmujemy przez całą dobę pod bezpłatnym numerem telefonu 994 lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Spółki www.mpwik.com.pl. Prosimy o podanie precyzyjnej lokalizacji występowania uciążliwości zapachowych pozwoli nam to na podjęcie niezwłocznej interwencji przez naszych pracowników.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a