Dofinansowanie z WFOŚiGW w Warszawie na budowę sieci kanalizacyjnej na terenie dzielnicy Wawer
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udzielił naszej Spółce pożyczki na realizację kolejnego zadania inwestycyjnego:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udzielił naszej Spółce pożyczki na realizację kolejnego zadania inwestycyjnego:
Dzięki tej inwestycji najmłodsza warszawska dzielnica zyska w sumie blisko 2,2 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W ciągu dwóch tygodni wykonawca będzie mógł ruszyć z pracami w terenie.
W sobotę 2 lipca 2022 pracownicy wykonujący roboty ziemne na magistrali wodociągowej w rejonie Placu Zawiszy natknęli się na skład amunicji z czasów II wojny światowej. Dzięki sprawnym działaniom wodociągowców, policji oraz saperów, arsenał został zabezpieczony, a prace wodociągowe wznowione.
W związku z pytaniami mieszkańców stolicy o pojawienie się piany na powierzchni wody w Wiśle na wysokości studni infiltracyjnej Gruba Kaśka, zapewniamy, że jest to zjawisko naturalne i bezpieczne dla ekosystemu rzeki. Występuje ono zawsze podczas płukania złoża dna rzecznego w rejonie ujęć infiltracyjnych wykonywanego przez spulchniacze hydrauliczne "Chude Wojtki".
Tak jak w poprzednich sezonach letnich, również w tym roku stołeczne Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji bierze udział w akcji Miasta Stołecznego Warszawy i rusza z pomocą mieszkańcom w upalne dni. Aby ulżyć warszawiakom już na początku fali upałów, MPWiK ustawia na terenie miasta kurtyny i bramki wodne. Mieszkańcy znajdą ochłodę przy kurtynach rozstawianych codziennie w ośmiu popularnych lokalizacjach, a także przy bramkach, które do końca sezonu letniego staną w punktach wyznaczonych przez urzędy dzielnic. Stołeczni wodociągowcy w związku z pogodą apelują do mieszkańców, aby zadbali o odpowiednią ochronę siebie oraz zwierząt.
Kolektor Wiślany jest największym spośród trzech budowanych obecnie przez MPWiK kolektorów, których zadaniem jest zwiększenie retencji ścieków i wód opadowych w mieście. Właśnie zakończyły się prace mikrotunelingowe na II etapie budowy. Odcinek wykonany przez Budimex S.A. ma długość ponad 5 km.
Raport pokontrolny NIK zawiera szereg niewiarygodnych stwierdzeń i wniosków świadczących o niezrozumieniu istoty funkcjonowania sieci kanalizacyjnej i ryzyk na stałe wpisanych w działalność firm wodociągowo – kanalizacyjnych o czym Spółka informowała już w lipcu 2021 r.
W poniedziałek, 6 czerwca, rozpocznie się drugi etap budowy kolektora Lindego Bis. Tym razem wodociągowcy będą pracować na ul. Nocznickiego.
Rozpoczyna się budowa kolektora Mokotowskiego Bis Kolektor Mokotowski Bis będzie jednym z trzech największych, powstających obecnie kolektorów ściekowych. Ich rolą będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa stolicy w kontekście negatywnych skutków zmian klimatu, takich jak coraz częściej obserwowane deszcze nawalne mogące powodować w mieście zalewiska i podtopienia. Pierwsze prace związane z budową kolektora Mokotowskiego Bis zaczną się w poniedziałek 23 maja br., w ul. J. Gagarina, a wraz z nimi, w nocy z 23 na 24 maja, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu.
Już w najbliższy weekend, w nocy z 14 na 15 maja, w całym kraju wystartuje Noc Muzeów. MPWiK, jak co roku, także weźmie udział w wydarzeniu i uchyli rąbka tajemnicy o tym, co kryją w sobie liczące ponad 135 lat Warszawskie Filtry. Z uwagi na wciąż obowiązujące w całym kraju stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP, zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” odbędzie się w formule on-line.