Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
25.04.2023

Pracujemy na bieżąco 24/7

W związku z deszczami nawalnymi, postawiliśmy w stan gotowości nasze brygady monitorujące infrastrukturę kanalizacyjną.

Zadaniem pracowników Spółki jest jak najszybsze dotarcie na miejsce powstawania zalewisk i udrożnianie wpustów deszczowych zatykanych przez naniesione liście, ziemię i nieczystości tak, by sieć kanalizacyjna mogła przyjąć spływającą wodę opadową.

Nasi pracownicy wspierają także działanie innych służb miejskich, m.in. na bieżąco monitorują stan wody w Wiśle oraz Potoku Służewieckim. Ekipy pogotowia kanalizacyjnego i innych jednostek pomagają w usuwaniu skutków podtopień, w każdym punkcie miasta, bez względu na to, czy są one związane z siecią kanalizacyjną Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie czy tą, która nie pozostaje w eksploatacji Spółki.  Dzięki ciągłemu monitoringowi i koordynacji prac z innymi służbami przewidujemy i minimalizujemy skutki deszczy nawalnych.

Zwracamy się z prośbą do kierowców - jeśli widzicie samochody Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie jadące na sygnale, prosimy, ustąpcie im miejsca. W ten sposób będziemy mogli jeszcze szybciej przystąpić do usuwania zalewiska lub podtopienia.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o zgłaszanie wszystkich zaobserwowanych zalewisk lub podtopień. Zgłoszenia można dokonać pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem telefonu 994 lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Spółki w zakładce Zgłoś awarię lub reklamację. Informacje od mieszkańców są dla nas niezwykle cenne, gdyż pozwalają naszym służbom na podjęcie niezwłocznej interwencji.

Stołeczna sieć kanalizacyjna to rozbudowany system kanałów o łącznej długości ponad 4200 km.  W celu zapewnienia jego sprawnego funkcjonowania, nasi pracownicy prowadzą regularne czyszczenie wszystkich wpustów deszczowych (kratek odpływowych) pozostających w eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie – w ciągu roku wykonywanych jest ponad 30 tys. takich operacji - a także przewodów kanalizacyjnych za pomocą samochodów ciśnieniowo ssących.

Podejmujemy również długofalowe działania zmierzające do poprawy funkcjonowania sieci i zabezpieczenia jej przed negatywnymi skutkami zjawisk atmosferycznych. Jedną z naszych kluczowych inwestycji jest budowa centralnego systemu zarządzania siecią kanalizacji ogólnospławnej, co w istotny sposób przyczyni się do zmniejszenia występowania lokalnych zalewisk, natomiast nie wyeliminuje zjawiska zalewisk spowodowanych niedrożnością wpustów deszczowych. Przedsięwzięcie to jest realizowane w ramach projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a