Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
14.06.2021

Wodociągowcy usuwają awarię w Al. Waszyngtona – nie ma przerw w dostawach wody

Ekipy MPWiK pracują nad oczyszczeniem terenu i usunięciem awarii magistrali wodociągowej na wysokości Al. Waszyngtona 41, gdzie doszło do dużego wypływu wody. Awaria nie powoduje przerw w dostawach wody dla mieszkańców.

W poniedziałek 14.06.2021 r. w rejonie Al. Waszyngtona 41 doszło do awarii magistrali wodociągowej z żeliwa szarego o średnicy 400 mm, która spowodowała duży wypływ wody i zalanie części jezdni i torowiska tramwajowego. Ekipy MPWiK niezwłocznie zatrzymały wypływ i przestąpiły do usuwania jego skutków, tj. oczyszczenia torowiska z piasku naniesionego przez wodę i wygrodzeniu dziury w chodniku, pod którym woda z uszkodzonej magistrali wypłukała podłoże.

Jezdnia w tym miejscu pozostała przejezdna, jednak ruch tramwajów (linii 9 i 24) z ronda Waszyngtona w kierunku centrum został poprowadzony objazdem ul Grochowską. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił też autobusy zastępcze. Ok. godz. 12.30, po uprzątnięciu torowiska tramwaje wróciły na swoją trasę.

Awaria nie spowodowała konieczności wstrzymania dostaw wody dla mieszkańców. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a