Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
01.04.2019

Wodociągi Warszawskie dołączyły do akcji WWF „Godzina dla Ziemi”

Już po raz kolejny nasze przedsiębiorstwo włączyło się w ogólnoświatową akcję WWF „Godzina dla Ziemi”.  W sobotę, 30 marca 2019 r., wraz z milionami ludzi na całym świecie o godz. 20.30 zgasiliśmy na godzinę oświetlenie zewnętrzne niektórych z naszych obiektów. 

Tegoroczna edycja akcji „Godzina dla Ziemi” odbyła się pod hasłem #nieniszczedomu – w ten sposób organizatorzy pragną przypomnieć, że świat, a w tym także Polska, są naszym wspólnym domem. Jeśli nie będziemy o niego dbać, doprowadzimy ostatecznie do jego dewastacji.

Gdzie zgasiliśmy oświetlenie?

W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawa S.A na znak jedności z kampanią wyłączyło oświetlenia zewnętrzne lub iluminację wybranych obiektów, w tym.:

  • wieży ciśnień oraz stacji ozonowania pośredniego i filtracji na węglu aktywnym w Stacji Uzdatniania Wody „Filtry”,
  • ujęcia zasadniczego „Gruba Kaśka”,
  • oświetlenie drogowe na terenie oczyszczalni ścieków „Czajka”,
  • zewnętrzne oświetlenia budynków technologicznych na terenie zakładów „Południe”, „Dębe” i „Pruszków”,
  • budynku biurowego przy ul. Zaruskiego 4.

Wodociągi a ekologia

Ekologia i ochrona środowiska to priorytety w działalności Spółki, dlatego też realizując nasze inwestycje dokładamy starań, aby zminimalizować negatywne oddziaływanie na środowisko. Dbamy o Wisłę, która jest głównym źródłem wody dla miasta – zmodernizowaliśmy i rozbudowaliśmy oczyszczalnię ścieków „Czajka”, a dzięki wybudowaniu pod dnem Wisły tunelu, nieczystości z lewego brzegu miasta są przepompowywane na drugą stronę. Uruchomiliśmy także nowoczesną instalację termicznej utylizacji osadów ściekowych, systematycznie rozbudowujemy, wymieniamy i modernizujemy układ transportu ścieków. Inwestujemy w odnawialne źródła energii  – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie do produkcji energii elektrycznej i cieplnej wykorzystuje głównie biogaz powstały w procesie fermentacji osadów ściekowych. W ten sposób zaspokajane jest ponad 20% zapotrzebowania całej Spółki na energię.

Edukacja z Panem Kropelkiem

Od najmłodszych lat uczymy dzieci i młodzież szacunku do środowiska - od kilkunastu lat realizujemy autorski program edukacyjny „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”, z którego dotychczas skorzystał ponad 45 tysięcy uczniów. Nie zapominamy także o dorosłych – poprzez przekazywanie im informacji z zakresu technologii uzdatniania wody, staramy się zmieniać ich nawyki oraz zachęcić do picia wody prosto z kranu. Efekty naszych działań to ciągle rosnąca liczba osób deklarujących picie warszawskiej kranówki bez przegotowania.

Więcej informacji o akcji na stronie WWF.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a