Komunikat strony

26.03.2020

Czujesz pragnienie? Odkręć kran z zimną wodą!

Zmęczenie, senność, ból głowy – to najpopularniejsze oznaki odwodnienia organizmu. Pamiętajmy o piciu wody, gdy spędzamy czas w domu, pracując przy komputerze lub uczestnicząc w zajęciach on-line. Najlepiej pragnienie gasi zimna woda z kranu.

Woda odpowiada za nawilżenie organizmu, a jej regularnie picie wspiera prawidłową pracę organizmu. Dlatego warto zaczynać każdy dzień od szklanki zimnej kranówki, która jest bogata w cenne minerały jak wapń czy magnez. W Warszawie o jej wysoką jakość dba Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Wysoka jakość wody z kranu

Najnowocześniejsze technologie, zmodernizowane instalacje i codziennie szczegółowe badania – wszystko to gwarantuje, że woda dostarczana przez stołeczne wodociągi do domów warszawiaków jest smaczna, czysta i nadaje się do picia bezpośrednio z kranu. W zakładach MPWiK każdego dnia uzdatniane jest ponad 340 mln litrów wody. Zanim trafi ona do mieszkańców przechodzi przez zaawansowane procesy technologiczne, a jednym z etapów jest ozonowanie pośrednie i filtracja na węglu aktywnym. Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz stały monitoring on-line i laboratoryjny,  gwarantuje, że woda z kranu jest w pełni bezpieczna do spożycia.

Woda dostarczana mieszkańcom Warszawy i okolicznych gmin spełnia wszystkie wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, wymagania Dyrektywy Rady Unii Europejskiej dotyczącej jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia.

Kranówka na „5”

Warszawska kranówka jest …

  • … bezpieczna – parametry wody, od momentu ujęcia, przez wszystkie etapy uzdatniania, po sieć wodociągową, są codziennie badane on-line i przez akredytowane laboratoria MPWiK. Na straży jakości stoją także małże i ryby!
  • … czysta – zanim trafi do mieszkańców, przechodzi wieloetapowy proces uzdatniania, który trwa nawet 50 godzin (!). Takie podejście sprawia, że warszawska kranówka wyróżnia się wysoką jakością.
  • … smaczna – MPWiK stosuje procesy biofiltracji, które wpływają na poprawę smaku i zapachu wody, co potwierdzają także wodociągowi „sommelierzy”.  
  • … dostępna – zimna woda z kranu jest zawsze pod ręką, wystarczy tylko odkręcić kran! W Warszawie można także ugasić pragnienie korzystając z jednego z ponad 360 źródełek.
  • … tania – litr uzdatnionej wody z kranu kosztuje mniej niż 1 grosz *

Na zdrowie!

*koszt obejmuje także usługi kanalizacyjne

 Więcej o warszawskiej kranówce: www.warszawskakranowka.pl oraz www.mpwik.com.pl w zakładce: Wszystko o wodzie

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a