Dofinansowanie z WFOŚiGW w Warszawie na budowę kanalizacji sanitarnej na Mokotowie
Spółka otrzymała pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na budowę kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej.
Spółka otrzymała pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na budowę kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej.
Od kilkunastu lat obserwujemy przedłużające się okresy bez opadów atmosferycznych, które wpływają na dostępność zasobów wodnych w Polsce i na świecie. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., wypełniając zadania spółki komunalnej, o szczególnym znaczeniu dla miasta i mieszkańców, na bieżąco dostosowuje swoje funkcjonowanie do zmieniających się warunków klimatycznych, zabezpieczając w ten sposób dostawy wody w takiej ilości, w jakiej jest aktualne zapotrzebowanie miasta.
Ponad pół miliarda złotych – to wartość inwestycji realizowanych przez miejskich wodociągowców dzięki kolejnemu dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności. Dziś umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Do pracy przy odpompowywaniu wody oraz udrażnianiu kanalizacji zaangażowane są służby zlokalizowane na terenie m.st. Warszawy, w tym pracownicy Wodociągów Warszawskich. Wspólnymi siłami, wspierając GDDKiA, do tej pory udało się m.in. udrożnić zalaną trasę S8. Wodociągowcy pracują także w poszczególnych dzielnicach. Są w stałym pogotowiu.
W trosce o środowisko, a w szczególności rzekę Wisłę, spółka regularnie bada jakość wody w rzece.
Polska znajduje się obecnie na liście krajów ubogich w zasoby wodne – w praktyce oznacza to, że mamy niecałe 1,6 tys. m3 odnawialnych zasobów wody słodkiej na jednego mieszkańca. Tę trudną sytuację potęgują przede wszystkim zmiany klimatu. Jednak każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do oszczędzania zasobów wodnych. Wodociągi Warszawskie w swojej kampanii pod hasłem „Woda. Szanuj” podpowiadają, jak w codziennym życiu zatroszczyć się o rozsądne korzystanie z tego cennego zasobu.
Komunalne osady ściekowe stanowią pozostałość po procesie oczyszczania ścieków. Mimo że są odpadem, można je wykorzystać na wiele sposobów, np. do pozyskiwania energii, nawożenia gleby, a nawet ponownego użycia substancji odżywczych.
Działania oszustów polegają na wysyłaniu do części z naszych kontrahentów maili z prośbą o przekazanie faktur wystawianych na rzecz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Zakończone w ostatnim czasie zadania wpisujące się w kolejny etap wielkiego projektu dla Warszawy i gmin podwarszawskich dotyczą nie tylko budowy kolejnych kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, ale także tworzenia i modernizacji obiektów niezbędnych dla jej sprawnego funkcjonowania – jak np. budowa nowych pompowni ścieków czy modernizacja oczyszczalni ścieków – Zakładu Południe. Wśród inwestycji bezpośrednio wpływających na poprawę jakości świadczonych przez spółkę usług znalazła się m.in.: modernizacja Zakładu Północnego, co przełożyło się na poprawę jakości wody dostarczanej mieszkańcom północnych dzielnic stolicy.
Usługi świadczone przez Wodociągi Warszawskie na rzecz mieszkańców Warszawy są związane z zaspokajaniem jednych z najważniejszych codziennych potrzeb – dostaw wody i odbioru ścieków. Stąd infrastruktura wodociągowo-kanalizacyjna: obiekty oraz sieć, mają dla prawidłowego funkcjonowania miasta strategiczne znaczenie. My wszyscy mamy wpływ na jej bezpieczeństwo.