Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
23.01.2024

Wodociągi Warszawskie wspierają WOŚP

28 stycznia 2024 r. po raz 32. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasza spółka po raz kolejny wesprze tę inicjatywę przekazując na licytacje m.in. wycieczki po Stacji Filtrów i Oczyszczalni Ścieków „Czajka” oraz sesję zdjęciową podczas rejsu po Wiśle jedną z naszych jednostek pływających.

Finał pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” odbędzie się w nowej lokalizacji – na błoniach stadionu PGE Narodowego. Po raz 11. nie zabraknie tam także wodociągowej ekipy.  – Z dumą gramy z najgłośniejszą Orkiestrą świata. To tradycja, która otwiera nasze serca i angażuje wiele osób, w tym wszystkich naszych pracowników. Każdy może wesprzeć działania WOŚP – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy spółki.

W tym roku za pośrednictwem serwisu Allegro w naszych aukcjach do wylicytowania są:

  • 2 rejsy po Wiśle kotwiarką „Kleń”, jedną z naszych jednostek pływających do zadań specjalnych
  • 4 wycieczki po terenie Pomnika Historii – Stacji Uzdatniania Wody „Filtry”
  • wycieczka po największej w Polsce Oczyszczalni Ścieków „Czajka”
  • sesja zdjęciowa podczas rejsu po Wiśle z udziałem marynarzy MPWiK Warszawa

Fundacja będzie zbierać pieniądze na sprzęt do leczenia chorób płuc. – Covid  wywarł wielki wpływ na nasze życie i z nami został, co obserwujemy po obecności koronawirusa w warszawskich ściekach. Nasza spółka monitoruje go od dwóch lat, tym bardziej nie moglibyśmy nie dołożyć naszej wodociągowej cegiełki na WOŚP, która w tym roku zamierza przeznaczyć pieniądze ze zbiorki na leczenie płuc po covidzie – dodaje Marek Smółka.

Wodociągi Warszawskie od lat aktywnie angażują się w szereg akcji charytatywnych. Spółka współpracuje z organizacjami społecznymi, przeprowadza zbiórki, realizuje darowizny rzeczowe oraz finansowe, m.in. w ramach akcji Niebieski Mikołaj.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a