Komunikat strony

02.02.2021

Zajęcia ekologiczne on-line zakończenie zapisów

W ciągu kilku dni wyczerpały się wszystkie wolne terminy na zajęcia edukacyjne organizowane w formule on-line. Ze względu na duże zainteresowanie wkrótce poinformujemy o dodatkowej możliwości skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.

Zapisy na zajęcia rozpoczęły się w czwartek, 28.01.2021 r. Zapisać się na warsztaty można było poprzez stronę www.mpwik.com.pl. „Ze względu na panującą pandemię nie możemy się spotkać z dziećmi i młodzieżą ani zorganizować zajęć w sposób tradycyjny, znany i lubiany. Dlatego zapraszamy do spotkań w przestrzeni wirtualnej” – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK w m.st. Warszawie S.A. Nowoczesna i interaktywna forma edukacji ekologicznej skierowana jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Zajęcia realizowane są w przedziałach klasowych 1-3 oraz 4-8. W ich trakcie będą wykorzystane  m.in. prezentacje, filmy i quizy.

Pierwszy z bloków pn. „Warszawska kranówka rures” jest poświęcony tematowi wody. „Podczas zajęć odpowiemy sobie także na pytania, ile mamy wody w Polsce, jak wygląda proces jej uzdatniania. Pokażemy, jak świadomie korzystać z jej zasobów” – podkreśla Karolina Milnerowicz, koordynatorka programu.

Sedes to nie kosz na śmieci” to blok dedykowany tematowi rozsądnego i odpowiedzialnego korzystania z kanalizacji. "Nasza spółka od wielu lat prowadzi projekt edukacyjny, którego zadaniem jest spopularyzowanie wiedzy na temat ścieków, sposobu ich oczyszczania oraz odpowiedniego zachowania w toalecie, w tym nie wrzucania śmieci do toalety i nadużywania detergentów” – dodaje rzecznik prasowy.

Zajęcia są prowadzone przez pracowników Działu Promocji i Edukacji Ekologicznej MPWiK za pośrednictwem platformy Microsoft Teams w środy i czwartki (do wyboru o godz. 10:00 lub o godz. 12:00). Aby móc w nich uczestniczyć, wystarczy mieć  komputer lub urządzenie przenośne z mikrofonem i głośnikami wraz z dostępem do Internetu. Materiały edukacyjne będą dostępne na stronie internetowej www.mpwik.com.pl w zakładce Edukacja Ekologiczna (link).

Ze względu na ogromne zainteresowanie naszymi zajęciami, planujemy uruchomienie zapisów na dodatkowe terminy. Informacja wkrótce!

Program Edukacji Ekologicznej realizowany jest od 2007 r. Skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół aglomeracji warszawskiej. Program ma na celu przybliżyć młodszym i starszym uczniom, tematykę uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz uświadomić, że codzienna postawa każdego z nas w zakresie korzystania z wody ma istotne znaczenie dla poprawy jakości życia i otaczającego nas środowiska naturalnego.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a