Komunikat strony

18.07.2024

Warszawska kranówka – Smakuj życie!

Jest nie tylko łatwo dostępna i doskonale gasi pragnienie – ważnym aspektem picia wody kranowej jest też ekologia, bo nie potrzebuje ona plastikowych ani szklanych butelek. Pamiętajmy, że dobre nawodnienie jest ważne każdego dnia, jednak kiedy temperatura oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza – jak to się dzieje tego lata – picie odpowiedniej ilości płynów nabiera szczególnego znaczenia.

Czy warszawska kranówka jest zdrowa? Czy można ją pić bez przegotowania? Czy dorównuje swoją jakością i smakiem tej kupowanej w sklepie? Czy wyniki badań warszawskiej kranówki są wiarygodne ? Czy Odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi: TAK!

A jakie są inne zalety warszawskiej kranówki? Co ją wyróżnia i jaka jest jej przewaga nad wodą butelkowaną? Odpowiedź: jest tania, łatwo dostępna, ekologiczna.

- Wodociągi Warszawskie produkują dziennie około 350 mln litrów wody, która po poborze spod dna Wisły oraz z Jeziora Zegrzyńskiego przechodzi rygorystyczne badania i pozostaje pod naszą stałą kontrolą – nie tylko na każdym etapie jej uzdatniania, ale także w sieci wodociągowej, z której regularnie pobieramy próbki do badań. Nasi laboranci badają wodę pod kątem ponad 70 parametrów przez 7 dni w tygodniu. Dziennie wykonujemy ok.  600 analiz fizykochemicznych i mikrobiologicznych. Orzeźwiająca warszawska kranówka to woda średnio twarda, co oznacza, że zawiera niezwykle cenne i niezbędne dla zdrowia minerały, np. wapń i magnez. Dla zapewnienia bardzo dobrej  jakości wody akredytowane laboratoria wykonują nawet więcej badań niż to jest wymagane. Warszawska kranówka  spełnia rygorystyczne wymagania prawa europejskiego i krajowego. Dla jak najlepszej jakości wody prowadzimy także badania sensoryczne polegające na ocenie zapachu i smaku wody – podkreśla Izabela Łukaszuk – Dziuba, dyrektor Pionu Laboratoriów Wodociągów Warszawskich.

Jakość warszawskiej kranówki pozytywnie oceniają nasi klienci – zgodnie z badaniem przeprowadzonym w czerwcu tego roku, jest to 80 proc. klientów indywidualnych i 76 proc. klientów instytucjonalnych*. Systematycznie co roku wzrasta liczba osób bardzo dobrze oceniających smak wody z kranu. W tegorocznym pomiarze ten odsetek wzrósł o 5 proc. w odniesieniu do poprzednio prowadzonego badania**.

A szczegółów o tym, jak przebiega proces poboru i uzdatniania wody dla Warszawy, można się dowiedzieć na dedykowanej warszawskiej kranówce stronie www.warszawskakranowka.pl.Tam regularnie publikujemy także wyniki badan wody.

Smakuj życie!

Wodociągi Warszawskie podczas tegorocznej odsłony letniej kampanii warszawskiej kranówki przypominają warszawiakom o tym, że najlepsza do picia jest woda z kranu – zimna i nieprzegotowana. Wystarczy odkręcić kran, odczekać kilka sekund, nalać do szklanki i wypić lub zabrać kranówkę ze sobą w butelce wielokrotnego użytku. To, że warszawska kranówka jest idealna także dla osób prowadzących aktywny tryb życia, bez względu na wiek, udowadniają bohaterowie filmu towarzyszącego letniej kampanii kranówkowej: pasjonatka driftowania Marzena, Ada, której hobby to skoki do wody, oraz Jerzy, którego ukochanym zajęciem jest bieganie. Naszych bohaterów łączy nie tylko zamiłowanie do adrenaliny, ale także inna wspólna pasja – są miłośnikami zdrowego nawodnienia, dlatego stałym elementem ich codziennego życia jest picie warszawskiej karnówki.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i zapoznania się z naszą dobrze nawodnioną trójką. Spot można obejrzeć tutaj  "Smakuj życie z warszawską kranówką!".

Warszawska kranówka także w przestrzeni miejskiej

To, że warszawska kranówkę możemy pić prosto z kranu, jest oczywiste. Ale warto pamiętać, że możemy się nawodnić, także dzięki miejskim źródełkom. Te piękne, przypominającego swym kształtem główne ujęcie wiślanej wody – Grubą Kaśkę –  urządzenia stoją w kilkudziesięciu punktach Warszawy. Mini Grube Kaśki posłużą nie tylko nam, ale także czworonogom – u ich podstaw znajdują się specjalne misy, z których mogą pić nasi pupile. Pełną listę źródełek można znaleźć na stronie https://warszawa19115.pl/

Warszawskiej kranówki można się napić także podczas licznych miejskich wydarzeń – serwujemy ją z beczkowozów lub na naszych niebieskich stoiskach w wersji z owocami i ziołami. Wodociągi Warszawskie w tym roku wysłały już około 170 beczkowozów! A to dopiero wakacyjny półmetek – przed nami jeszcze mnóstwo wydarzeń miejskich. Szukajcie na nich naszych beczkowozów! Każdy z nich mieści od tysiąca do 5,5 tysiąca litrów pysznej, zimnej i orzeźwiającej wody. Nasze kranówkowe beczkowozy są do dyspozycji warszawiaków, m.in. w każdy piątek i sobotę podczas pokazów w Multimedialnym Parku Fontann, a także podczas koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.

 

 

 

 

*Badanie satysfakcji klientów Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie S. A., czerwiec 2024, ASM Research Solutions Strategy.

**Badanie satysfakcji klientów Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., maj 2023, ARC Rynek i Opinia Sp. z o. o.

Strona: 1
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a