Komunikat strony

17.01.2017

Uwaga na oszustów!

W Warszawie i wielu innych miastach w Polsce cyklicznie pojawiają się doniesienia o składaniu wizyt w domach przez osoby przedstawiające się jako „pracownicy wodociągów”. Oszuści podejmują próby wejścia do mieszkań pod pretekstem sprawdzania jakości wody lub proponują spotkanie w celu omówienia tematu jakości wody i ewentualnej sprzedaży „filtrów". W związku z powyższym informujemy, że MPWiK w m.st. Warszawie S.A. nie przeprowadza spotkań z lokatorami dotyczących sposobów poprawy jakości wody w budynku, nie prowadzi badań wody w punkcie czerpalnym u odbiorcy (w kranie zainstalowanym w mieszkaniu) jak również nie prowadzi sprzedaży urządzeń „poprawiających jakość wody" u odbiorcy.

Zgodnie z obowiązującymi prawem [1] MPWiK odpowiada za jakość dostarczanej zimnej wody w sieci ulicznej, osiedlowej do wodomierza głównego, natomiast za stan i prawidłową eksploatację dalszego odcinka sieci czy przyłącza za wodomierzem oraz instalację wewnętrzną budynku odpowiada administrator lub jego właściciel.

Przepisy [2] upoważniają pracowników MPWiK do dokonywania kontroli przyłącza wodociągowego od sieci wodociągowej do zaworu za wodomierzem głównym włącznie. Pracownicy posiadają prawo do wstępu na teren nieruchomości po okazaniu legitymacji służbowej i pisemnego upoważnienia, w związku z koniecznością:

  • zainstalowania lub demontażu wodomierza głównego,
  • przeprowadzenia kontroli wodomierza głównego lub wodomierzy odliczających zainstalowanych przy punktach czerpalnych,
  • dokonania odczytu ich wskazań,
  • dokonania badań i pomiarów,
  • przeprowadzenia przeglądów i napraw urządzeń posiadanych przez Dostawcę Usług,
  • odcięcia przyłącza wodociągowego lub założenia plomb na zamkniętych zaworach odcinających dostarczanie wody do lokalu

Każdą, niespełniającą powyższych warunków próbę wejścia na teren nieruchomości oszusta podającego się za „pracownika wodociągów" prosimy niezwłocznie zgłaszać Policji (tel. 997) oraz do Działu Obsługi Klienta MPWiK (tel. 22 445 5000).

Zachęcamy do obejrzenia klipu kampanii społecznej "Nie znasz, nie otwieraj” realizowanej przez Fundację Aktywnych Obywateli.

 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a