Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
25.08.2023

Trwa wymiana wodomierzy głównych

Wodociągi Warszawskie wymieniają wodomierze (wraz z zaworami). Wymiana rozpoczęła się na początku lipca br., a jej zakończenie przewidujemy na czerwiec 2024 r. Dotyczy ona terenu m.st. Warszawy, a także gminy Michałowice oraz miast Pruszków i Piastów. Prace w imieniu Wodociągów Warszawskich realizuje firma LORAG SYSTEM Karol Góra.

Wymieniane są wodomierze o średnicach DN 20, DN 25 zarówno u odbiorców indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Osoby wykonujące prace posiadają wymagane upoważnienia, a także obowiązek posiadania przy sobie identyfikatorów zawierających imię, nazwisko oraz nawę firmy (wymagane na podstawie art. 7 Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków). Pracowników wykonawcy rozpoznamy po kamizelkach z nadrukiem logo lub nazwy firmy. Posiadają też upoważnienia do wstępu na teren nieruchomości lub do obiektu budowlanego.

Wymiana wodomierzy nie zobowiązuje do uprzedniego umówienia terminu, jednak, zgodnie z obowiązującym regulaminem dostarczania wody, pracownicy wykonawcy mają obowiązek powiadomić odbiorcę o chwilowym wyłączeniu dostawy wody przed przystąpieniem do wymiany. Podczas wymiany wodomierza wymagana jest obecność osoby pełnoletniej.

 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a