Komunikat strony

14.01.2014

Ruszają zapisy na semestr letni zajęć edukacyjnych

3 lutego 2014 r. ruszają zapisy na letni semestr Programu Edukacji Ekologicznej prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A, którego edycja skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

 

Zajęcia przedstawiające sposób uzdatniania wody będą odbywały się na terenie Zakładu Centralnego (Stacja Uzdatniania Wody „Filtry” przy ul. Koszykowej 81), a w Zakładzie „Czajka” (oczyszczalnia ścieków przy ul. Czajki 4/6) uczestnicy dowiedzą się, jak przebiega proces oczyszczania ścieków. Zajęcia organizowane są w formie wycieczek oprowadzanych po zakładach produkcyjnych przez pracowników Spółki. Każdy uczeń otrzymuje specjalnie przygotowany zeszyt edukacyjny. Materiały zostały przygotowane w konsultacji z metodykiem nauczania.

Zajęcia w Stacji Filtrów odbywają się w każdy czwartek w godz. 9.00 i 11.00, natomiast w oczyszczalni ścieków „Czajka” – w środy o godz. 10.00. Rozpoczęcie zajęć zaplanowane jest na początku marca 2014 r.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmujemy  pocztą elektroniczną  pod adresem m.pytkowska@mpwik.com.pl, w treści wiadomości prosimy podać:

  • nazwę i adres szkoły,
  • imię i nazwisko opiekuna grupy,
  • numer telefonu komórkowego opiekuna grupy,
  • oświadczenie o zapoznaniu się opiekuna grupy z regulaminem zajęć
     

Po przesłaniu wiadomości, osoba odpowiedzialna skontaktuje się z opiekunami grup telefonicznie lub mailem, w celu ustalenia terminu zajęć. O przydzieleniu terminu decyduje kolejność zgłoszeń.

Program Edukacji Ekologicznej jest realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. od 7 lat i niezmiennie cieszy się  ogromnym zainteresowaniem. Podczas ubiegłej edycji nasze obiekty odwiedziło blisko 60 klas, czyli około 1500 uczniów. W trakcie zajęć przybliżamy  młodym warszawiakom procesy uzdatniania wody i oczyszczania ścieków oraz przekonujemy, że codzienne proekologiczne nawyki, dotyczące korzystania z wody, mają istotne znaczenie nie tylko dla poprawy jakości życia w naszym mieście, ale także jakości otaczającego nas środowiska naturalnego.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a