Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
03.06.2022

Budowa kolektora Lindego Bis wkracza w drugi etap

W poniedziałek 6 czerwca, rozpocznie się drugi etap budowy kolektora Lindego Bis. Tym razem wodociągowcy będą pracować na ul. Nocznickiego.

Na budowie

Budowa kolektora rozpoczęła się od ul. Conrada. W tej ulicy kolektor jest już wydrążony i obecnie trwają prace wykończeniowe przy komorach. Po ich zakończeniu będzie można przystąpić do odtwarzania nawierzchni ulicy. Jednocześnie na ul. Wólczyńskiej wodociągowcy wydrążyli już niemal całą trasę kolektora do ul. Sokratesa. A w nadchodzącym tygodniu zaczną przygotowania do drążenia na ul. Nocznickiego.

Utrudnienia na Nocznickiego

Pierwsze utrudnienia pojawią się na jezdni w stronę ul. Kasprowicza. Przy skrzyżowaniu z tą ulicą wyłączony z ruchu kołowego zostanie lewoskręt w stronę Węzła Komunikacyjnego Młociny. Kierowcom do dyspozycji pozostaną dwa pasy: do jazdy w lewo i prosto oraz do jazdy prosto i w prawo.

W kolejnym tygodniu, na fragmencie ul. Nocznickiego, wykonawca kolektora planuje wprowadzić ruch wahadłowy, o czym będziemy jeszcze informować.

O kolektorze

Kolektor Lindego Bis będzie mieć łączną długość 4 km, z czego blisko kilometr został już wydążony. Trasa kolektora Lindego Bis będzie przebiegała przez Bielany w rejonie ul. Brązowniczej oraz w ciągu ulic: Conrada, Wólczyńskiej, Nocznickiego do ul. Marymonckiej, gdzie zostanie on włączony do istniejącego kolektora Burakowskiego. Podczas budowy kolektora stosowana jest metoda bezwykopowa, tzw. mikrotunelingu, co pozwala na minimalizację utrudnień w ruchu na trasie przebiegu kolektora.  Jego zadaniem będzie przejęcie części ścieków i wód opadowych spływających z Bemowa i Bielan, a tym samym odciążenie kanalizacji istniejącej na tym terenie. W efekcie uruchomienie kolektora Lindego Bis zwiększy się poziom bezpieczeństwa, ograniczając podtopienia w rejonie istniejącej zlewni na terenie tych dzielnic powstające podczas bardzo intensywnych opadów deszczu. Zakończenie prac jest planowane na I połowę 2023 r. Inwestycja powstaje przy wsparciu środków unijnych.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a