Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
05.07.2021

Aktualizacja informacji dotyczących cen za wodę i ścieki dla mieszkańców miasta stołecznego Warszawy, gmin: Michałowice, Nieporęt, Raszyn, Serock, Wieliszew oraz miast Piastów i Pruszków, a także Gminy Brwinów

W dalszym ciągu, w mocy pozostaje dotychczasowa, obniżona w 2018 r. o ponad 14%, taryfa za wodę i ścieki.

Na przełomie stycznia i lutego MPWiK S.A. wystąpiła do Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie o utrzymanie przez kolejne trzy lata, tj. do roku 2024, cen za wodę i ścieki dla obszaru na którym świadczy swoje usługi, na obniżonym w 2018 r. poziomie (link).

Przypominamy, że w kwietniu u 2021 r. Dyrektor RZGW w Warszawie odmówił zatwierdzenia taryf, o czym spółka informowała w komunikacie (link). W maju 2021 Spółka odwołała się od tej decyzji (link).

Informujemy, że spółka oczekuje na rozstrzygnięcie wniosków.

Jednocześnie zawiadamiamy, że toczące się postępowanie w PGW Wody Polskie nie ma wpływu na sposób oraz termin rozliczania się za świadczone przez Spółkę usługi, jak również na wysokość samych opłat.

Potwierdzamy, że obowiązują w dalszym ciągu te same taryfy za wodę i ścieki.

Linki do komunikatów o obowiązujących taryfach:

Podkreślamy ponadto, w ślad za dotychczasowymi informacjami, że MPWiK S.A., będąc służbą komunalną użyteczności publicznej i mając interes mieszkańców za dobro zasadnicze, podjęła wysiłek utrzymania taryf na niezmienionym poziomie przez kolejne trzy lata. W rzeczywistości, mając na uwadze rosnące koszty działalności, tj. stopę inflacji na poziomie 4,8 proc. (w maju 2021 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku), w szczególności rosnące ceny usług budowlanych, energii elektrycznej i paliw, a także materiałów niezbędnych do produkcji, oraz wzrastającej płacy minimalnej – Spółka tak naprawdę złożyła wniosek o realnie niższą taryfę, biorąc pod uwagę w szczególności powyższe zmiany cen na rynku i inflację.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a