Komunikat strony

22.03.2011

Zgaś światło razem z nami!

Po raz kolejny warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przyłącza się do ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”. W tym roku przebiega ono pod hasłem „Godzina dla Ziemi WWF 2011. Spraw by trwała dłużej. Pomyśl jak pomagać Ziemi na co dzień”.

W sobotę, 26 marca o godz. 20.30 MPWiK w Warszawie włączy się w akcję poprzez: wyłączenie na symboliczną godzinę iluminacji świetlnej zabytkowej Wieży Ciśnień w Zakładzie Wodociągu Centralnego przy ul. Koszykowej 81, wyłączenie oświetlenia „Grubej Kaśki” na Wiśle w Zakładzie Wodociągu Praskiego, wyłączenie zewnętrznego oświetlenia terenu Zakładu Oczyszczalni Ścieków „Południe” oraz Zakładu Sieci Kanalizacyjnej.

Do akcji przyłączy się także Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pruszkowie, będący częścią MPWiK w m.st. Warszawie S.A, a także wystosowany został apel do mieszkańców budynków będących w zasobach lokalowych Spółki, by wyłączyli światła w swoich mieszkaniach.

MPWiK w Warszawie służy na co dzień mieszkańcom stolicy poprzez dostarczanie najwyższej jakości wody, ciągłe unowocześnienia systemów jej uzdatniania, inwestycje w modernizację sieci wodociągowej oraz efektywne odprowadzanie i oczyszczanie ścieków. W trosce o środowisko naturalne Spółka od trzech lat realizuje edukacyjny program ekologiczny. Można więc śmiało stwierdzić, że MPWiK w Warszawie troszczy się o Ziemię przez cały rok, a poprzez przyłączenie się do akcji „Godzina dla Ziemi”, wodociągi warszawskie w symboliczny sposób podkreśla realizowaną od lat strategię.

Godzina dla Ziemi WWF w roku 2010 była największą wolontarystyczną akcją dla środowiska w historii. Światła zgasły w 128 krajach i w ponad 4,5 tysiącach miast na całym świecie. W Polsce w akcji wzięło udział ponad 40 miast, w tym 15 wojewódzkich. Na stronie WWF Polska swój udział w akcji potwierdziło prawie 23 tysiące osób. Plebiscyt na najbardziej zaangażowane miasto wygrała Warszawa, w której do akcji przyłączyło się prawie 3000 osób i wygaszono najwięcej obiektów.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a