Komunikat strony

27.02.2018

Zabezpiecz swój wodomierz przed zimnem

W związku z bardzo niskimi temperaturami przypominamy, żeby sprawdzić stan licznika wody oraz odpowiednio zabezpieczyć go przed zamarznięciem.

Niska temperatura może uszkodzić wodomierz zwłaszcza, gdy znajduje się on w nieogrzewanej piwnicy lub studni. W wyniku awarii urządzenia może dojść do rozszczelnienia instalacji wodociągowej, zalania pomieszczeń, a nawet przerwy w dostawie wody. Dzięki kilku prostym zabiegom można się uchronić się przed skutkami uszkodzenia wodomierza i dodatkowymi kosztami związanymi z np. z jego wymianą.

Jeżeli wodomierz znajduje się wewnątrz budynku:

- sprawdź szczelność okien i drzwi, zadbaj o ocieplenie pomieszczenia tak, by mroźne powietrze nie przenikało do środka;

- owiń wodomierz materiałem izolującym, np. szmatami, starym kocem, gazetami.
W sklepach można też kupić wełnę mineralną lub matę izolacyjną. Pamiętaj, aby nie zakryć okienka umożliwiającego sprawdzenie wskazania licznika;

- zabezpiecz odsłonięte przewody wodociągowe narażone na działanie niskich temperatur, np. przy pomocy styropianu lub tzw. osłony izolacyjnej wykonanej z pianki poliuretanowej.

Jeżeli wodomierz znajduje się w studzience:

- sprawdź szczelność pokrywy, jeśli nie jest szczelna – uzupełnij ubytki np. pianką montażową;

- uprzątnij studzienkę i koniecznie usuń zalegającą w niej wodę.

Przed mrozem należy zabezpieczyć także sieć sezonową, np. ogrodową. Odwodnij instalację i zamknij dopływ wody. W przeciwnym razie może ona zamarznąć i rozsadzić rury, co wiąże się z kosztownymi naprawami.

Przypominamy, że za prawidłowe działanie zestawu wodomierzowego i wewnętrznej instalacji wodociągowej odpowiada Klient. Jeżeli doszło do uszkodzenia urządzenia, niezwłocznie skontaktuj się z Pogotowiem MPWiK pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem 994 lub poprzez formularz on-line  dostępny na naszej stronie www.mpwik.com.pl.

Więcej informacji o wodomierzach znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce Dla Klienta - wodomierze.

 
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a