Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
06.05.2021

Wodociągi Warszawskie zapraszają na Noc Muzeów 2021 on-line

Zachęcamy do udziału w zwiedzaniu Stacji Filtrów bez wychodzenia z domu. W trakcie wyjątkowej transmisji, która odbędzie się w sobotę 15 maja 2021 r. o godz. 20:00 na naszych profilach społecznościowych MPWiK Warszawa na Facebooku i YouTube’ie, wspólnie zwiedzimy zakład przy ul. Koszykowej.


Tematem przewodnim naszego spaceru będzie sztuka. Podczas transmisji oprowadzimy Was po terenie stacji uznawanej za perłę architektury przemysłowej XIX wieku i pokażemy, że sztuka jest wszędzie. W roli przewodnika wystąpi rzecznik prasowy naszej Spółki Marek Smółka, który przeprowadzi rozmowy ze specjalnymi gośćmi z wnętrza osadnika wody surowej. Nie zabraknie również znanych z naszych filmów edukacyjnych Kamila i Tomka. Wraz z nimi będziemy mogli zajrzeć do Muzeum Wodociągów i Kanalizacji oraz wieży ciśnień.

Poznamy burzliwe losy popiersia Sokratesa Starynkiewicza oraz poszukamy dzieł dłuta mistrza Jana Golińskiego. Powiemy też kilka słów o najwybitniejszych postaciach związanych z Wodociągami Warszawskimi jak np. William Lindley. Wraz z naszymi gośćmi porozmawiamy o architekturze i rzeźbie oraz historii Warszawy, która nierozerwalnie łączy się z losami Stacji Filtrów. Do zobaczenia!


Kiedy: sobota, 15.05.2021 r.
Gdzie: Noc Muzeów 2021 w Stacji Filtrów on-line
Godzina: 20:00

Fot. Krzysztof Kobus/TravelPhoto.pl

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a