Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
30.08.2023

Wodociągi Warszawskie usuwają skutki potężnej ulewy

Brygady pogotowia kanalizacyjnego Wodociągów Warszawskich walczą ze skutkami ulewnego deszczu, który zalał ulice miasta. W środę 30 sierpnia, po kilku godzinach intensywnych opadów, pogotowie MPWiK odebrało kilkadziesiąt zgłoszeń o podtopieniach z terenu wszystkich dzielnic Warszawy, a także Piastowa, Pruszkowa i Michałowic. Najwięcej z warszawskich dzielnic – Bielan, gdzie spadło ok. 33 l wody na metr kwadratowy, i Włoch.

Do usuwania skutków nawalnego deszczu Wodociągi Warszawskie skierowały dziesiątki ekip i samochodów specjalistycznych. Nad usuwaniem zalewisk pracuje 12 brygad roboczych i wozów brygadowych, a także załogi 13 samochodów specjalistycznych. Wszystkie te ekipy są kierowane do udrażniania kanałów i wpustów deszczowych zatykanych niesionymi przez wody opadowe liśćmi i gałęziami.

Ekipy Wodociągów Warszawskich ściśle współpracują ze służbą dyżurną miasta. Aby możliwie szybko przywrócić przejezdność ulic, do prac kierowane są kolejne zespoły. Nasi pracownicy pomagają w usuwaniu skutków podtopień w każdym punkcie miasta, bez względu na to, czy są one związane z siecią kanalizacyjną Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie czy też tą, która nie pozostaje w eksploatacji spółki.

Reagujemy na każde wezwanie

W związku z trudną sytuacją na trasie S8, której system odwadniający nie jest w eksploatacji MPWiK, wodociągowcy udali się na miejsca zalewiska, by pomóc w jak najszybszym przywróceniu normalnego ruchu – w tej kwestii także pozostając we współpracy z miastem.

Zwracamy się z prośbą do kierowców – jeśli widzicie samochody Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie jadące na sygnale, prosimy, ustąpcie im miejsca. W ten sposób będziemy mogli jeszcze szybciej przystąpić do usuwania zalewiska lub podtopienia.

Kierowco, przepuszczaj pojazdy MPWiK

Jednocześnie prosimy mieszkańców o zgłaszanie wszystkich zaobserwowanych zalewisk lub podtopień pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem telefonu 994 lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej spółki w zakładce Zgłoś awarię.

Według informacji od służb meteorologicznych, w środę na Bielanach spadły 33 l wody na metr kwadratowy, w Legionowie 26, a lokalnie, wzdłuż Wisły nawet do 50 litrów na metr kwadratowy.

Aktualizacja po zakończeniu działań

Do działań 30 sierpnia 2023 r. związanych z usuwaniem skutków deszczu nawalnego spółka zadysponowała:

  • 169 Pracowników
  • 13 Samochodów specjalistycznych
  • 27 Samochodów brygadowych

Spółka zaangażowała do działań wszystkich pracowników odpowiedzialnych w tym dniu za eksploatację sieci kanalizacyjnej i – dodatkowo, wspomagająco – pracowników sieci wodociągowej.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a