Komunikat strony

09.03.2014

Wodociągi Warszawskie organizują zajęcia edukacyjne w Oczyszczalni Ścieków Czajka

Z nami lekcje biologii na pewno nie będą nudne! Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zaprasza w każdą środę uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na zajęcia w Oczyszczalni Ścieków „Czajka”.

W trakcie zajęć opowiemy jaką drogę pokonują ścieki płynąc z naszych mieszkań do „Czajki” oraz pokażemy pracujące ciągi technologiczne oczyszczalni. Uczestnicy wycieczki poznają różnicę między mechanicznym a biologicznym procesem oczyszczania oraz przekonają się jak działa najnowocześniejsza w  kraju Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. 

Zajęcia odbywają się w środy o godz. 10.00 i trwają około 2 godzin; zgłoszenia udziału prosimy kierować pocztą elektroniczną na adres m.pytkowska@mpwik.com.pl, w treści wiadomości podając:

  • Nazwę i adres szkoły,
  • Imię i nazwisko opiekuna grupy,
  • Nr telefonu komórkowego opiekuna grupy,
  • Oświadczenie opiekuna grupy o zapoznaniu się z regulaminem zajęć: Regulamin.pdf

Zajęcia organizowane są nieodpłatnie w ramach Programu Edukacji Ekologicznej MPWiK w m.st. Warszawie S.A. Ilość miejsc ograniczona.

  fot. aeromedia.pl

Program Edukacji Ekologicznej jest realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. od 7 lat i niezmiennie cieszy się  ogromnym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym semestrze - tj. od września 2013 do lutego 2014, oczyszczalnię ścieków „Czajka” odwiedziło około 600 uczniów z blisko 20 klas. W trakcie zajęć przybliżamy młodym warszawiakom procesy oczyszczania ścieków oraz przekonujemy, że codzienne proekologiczne nawyki, dotyczące korzystania z wody, mają istotne znaczenie nie tylko dla poprawy jakości życia w naszym mieście, ale także jakości otaczającego nas środowiska naturalnego.

 

Wiecej informacji o Programie Edukacji Ekologicznej: tutaj

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a