Komunikat strony

04.07.2019

Wodociągi Warszawskie chłodzą stolicę

Lato w mieście wcale nie musi kojarzyć się z męczącymi upałami – Wodociągi Warszawskie, we współpracy z Burmistrzami Dzielnic m.st. Warszawy, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców instalują na terenie wszystkich dzielnic stolicy bramki wodne, tzw. mgławice.

Urządzenia wytwarzają orzeźwiającą mgiełkę, która chłodzi powietrze oraz przynosi ulgę przechodniom. Instalacje, które po raz pierwszy na ulicach miasta pojawiły się przed rokiem, cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów, szczególnie dzieci, które chętnie bawią się przebiegając pod mgławicą. Co istotne – w przeciwieństwie do fontann, woda z bramek jest bezpieczna dla zdrowia, gdyż jest ujmowana bezpośrednio z sieci wodociągowej. Dodatkowo jest to rozwiązanie ekologiczne – instalacje wykorzystują minimalne ilości wody.

Gdzie działają wodociągowe bramki wodne?

Urządzenia montujemy w lokalizacjach wskazanych nam przez dzielnice, a nasza Spółka będzie stopniowo zwiększała ich liczbę. Obecnie bramki niosą ochłodę mieszkańcom:

  • Ochoty Pl. Narutowicza,
  • Mokotowa, rejon ul. Odyńca 6 i II Ogrodu Jordanowskiego,
  • Białołęki w rejonie OSiR przy ul. Strumykowej,
  • Ursynowa w rejonie Urzędu Dzielnicy Ursynów,
  • Wilanowa w rejonie róg al. Rzeczpospolitej i Oś Królewska, ul. Gubinowska
  • Rembertowa w rejonie parku przy al. „Chruściela”,
  • Pragi Południe w rejonie Placu Szembeka od strony ul. Grochowskiej, Park Polińskiego
  • Pragi Północ przy ul. Jagiellońskiej 47 C
  • Bemowa w rejonie Parku Górczewska,
  • Bielan w rejonie Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9.

W tym miejscu przypominamy, że bramki wodne to nasze wspólne dobro, o które wszyscy powinniśmy się troszczyć. Prosimy mieszkańców o kontakt w przypadku stwierdzenia uszkodzenia któregoś z urządzeń lub, gdy są świadkiem niszczenia go przez osoby trzecie. Zgłoszenia można kierować do pogotowia wodociągowego, pod bezpłatnym czynnym całą dobę numerem 994 lub pod numerem 19115.

Warszawska kranówka gasi pragnienie miasta

Jednocześnie warto przypomnieć, że Wodociągi Warszawskie od lat prowadzą również akcję częstowania mieszkańców i turystów odwiedzających stolicę zimną wodą z beczkowozu, którą rozdajemy w papierowych biodegradowalnych kubkach. W zeszłym roku, podczas ponad 480 imprez pracownicy MPWiK wydali ponad 270 tys. kubeczków z warszawską kranówką; a w tym roku już ponad 150 tys.

Dziękujemy, że wybieracie warszawską kranówkę, która najlepiej gasi pragnienie w upalne dni. Zachęcamy także do zabierania ze sobą na spacery, przejażdżki rowerem czy na ryby czystego bidonu, do którego w każdym momencie można nalać zimnej wody z beczkowozu lub jednego z zainstalowanych przez Wodociągi Warszawskie źródełka.

Dotychczas, w ramach realizowanego przez nas we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy, projektu bezpłatnie zamontowaliśmy w miejskich szkołach i budynkach użyteczności publicznej już blisko 300 dystrybutorów. Źródełka zasilane warszawską kranówką działają m.in. w Centrum Nauki Kopernik, Pałacu Młodzieży, w strefie odlotów na terenie lotniska Chopina w Warszawie, miejskich urzędach. Aktualnie Spółka, we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy, montuje w przestrzeni publicznej w ramach programu pilotażowego pierwsze źródełka, tzw. Kaśki.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a