Komunikat strony

15.03.2019

Warszawskie inwestycje MPWiK w 2019 r.

Rok 2019 będzie kolejnym rokiem intensywnej pracy dla Wodociągów Warszawskich. Zaplanowaliśmy 300 nowych inwestycji sieciowych za blisko 400 mln zł. 

Swoje inwestycje Spółka będzie realizowała na terenie całego miasta, czyli we wszystkich dzielnicach Warszawy. Jak co roku, szczególnie ważne są dla nas te rejony, gdzie następuje intensywny rozwój, co dotyczy m.in. Wawra, Białołęki i Wilanowa.

W planach Spółki jest wybudowanie w tym roku, m.in. dwóch magistral wodociągowych – w Wawrze wzdłuż ul. Mrówczej i Mozaikowej o długości ok. 3,9 km oraz w Wesołej wzdłuż ul. B. Czecha i Trakt Brzeski na linii ok. 7,1 km. Renowację przejdą magistrale w ul. Domaniewskiej, Wolskiej i M. Kasprzaka.

 

 

Kontynuowane będą również inwestycje w ramach projektów unijnych, m.in. na Bielanach: renowacja kolektora Burakowskiego wzdłuż ul. Marymonckiej i budowa kolektora Lindego bis w ulicach J. Conrada, Wólczyńskiej i T. Nocznickiego. W tym roku rozpocznie się projektowanie największego z kolektorów retencyjnych, Wiślanego, który będzie przebiegał na ponad 9-kilometrowym odcinku wzdłuż Wisły.

Wiele z naszych inwestycji jest prowadzonych w gęsto zabudowanej przestrzeni miejskiej. Aby możliwie ograniczać uciążliwości dla mieszkańców związane z rozkopywaniem ulic i chodników - wszędzie, gdzie jest to możliwe - stosujemy nowoczesne technologie i realizujemy inwestycje metodą bezwykopową. 

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a