Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
25.10.2021

Warszawscy Wodociągowcy zasadzili kolejne drzewa na Bielanach

Z początkiem jesieni Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie wraz z uczniami i nauczycielami dwóch bielańskich szkół na ich terenie zasadzili 56 drzew. Placówki te otrzymały sadzonki od MPWiK Warszawa w ramach nasadzeń zastępczych, wynikających z prowadzonych prac inwestycyjnych. Z okazji jubileuszu spółki na nowe drzewa mogą też liczyć uczniowie z pozostałych dzielnic, którzy aktywnie uczestniczą w programie edukacji ekologicznej MPWiK.

We wrześniu i październiku w ramach nasadzeń zastępczych na terenie dwóch bielańskich szkół MPWiK Warszawa zasadziło łącznie 56 drzew:

  • w Zespole Szkół nr 10 przy ul. Perzyńskiego 10 – 10 drzew z gatunków: klon polny, klon zwyczajny, lipa drobnolistna,

  • w Szkole Podstawowej nr 53 przy ul. Rudzkiej 6 – 46 drzew z gatunków: grusza Chanticleer, jabłoń rajska Ola, jabłoń rajska Evereste, wiśnia piłkowana Kanzan oraz klon Freemana.

Nasadzenia te są związane z realizowaną przez MPWiK inwestycją budowy alternatywnego układu przesyłowego. To nie jedyne nowe drzewa, które pojawiły się w Warszawie i okolicznych miejscowościach z inicjatywy spółki. Od 2020 roku w pobliżu bądź na terenie zakładów MPWiK (Zakład Północny w Wieliszewie, Stacja Strefowa Białołęka, Zakład Południe, Zakład Czajka, Zakład Dębe, Przepompownia Nowodwory) zasadzono blisko 2000 nowych okazów. Zastąpiły one drzewa i krzewy konieczne do usunięcia ze względu na zły stan bądź prowadzone prace inwestycyjne.

W naszej spółce dbamy, by w miejsce usuniętego drzewa zostały zasadzone co najmniej dwa nowe okazy. Nasadzenia zastępcze nie zawsze realizowane są dokładnie w tej samej lokalizacji. Jednak za każdym razem wyboru miejsca nie pozostawiamy przypadkowi i jest on uprzednio konsultowany z odpowiednimi służbami oraz przedstawicielami miasta. Troszczymy się także o różnorodność gatunkową drzew, które sadzimy. A co najważniejsze, nie chcemy, by pełniły one tylko funkcje estetyczne. W ramach naszego programu edukacji ekologicznej przekazujemy uczestnikom wiedzę na ich temat i wyjaśniamy, dlaczego zazielenianie miasta jest tak ważne dla nas jako mieszkańców – komentuje Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK Warszawa.

Z okazji 135-lecia istnienia, MPWiK Warszawa przekaże sadzonki drzew szkołom, które zgłosiły się do udziału w Programie Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”.
Zarówno akcja przekazywania szkołom sadzonek drzew, prowadzone nasadzenia zastępcze, jak i nowoczesne inwestycje w infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną wpisują się w realizowaną przez MPWiK Warszawa politykę zwiększania bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Warszawy i okolic.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a