Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
25.02.2022

Warszawscy wodociągowcy wyrażają solidarność z narodem ukraińskim

Na naszych oczach dokonano bezprecedensowego zamachu na wolność i suwerenność Ukrainy. W obliczu tej nieprawdopodobnej, nieprzystającej do norm współczesnego cywilizowanego świata, niczym nieuzasadnionej agresji, stołeczni wodociągowcy pragną wyrazić wsparcie i solidarność z obywatelami Ukrainy.

Misją MPWiK jest zapewnianie mieszkańcom stolicy – niezależnie, czy są warszawiakami od pokoleń, czy wybrali Warszawę za swój dom przybywając do nas np. zza wschodniej granicy – dostaw podstawowego dobra, jakim jest woda. Jest ona taką samą podstawą ludzkiego bytu, jak podstawą bytu każdego kraju jest wolność i prawo do samostanowienia. Dziś to prawo jest Ukraińcom brutalnie wydzierane. Dlatego pragniemy zapewnić, że w przypadku potrzeby udzielenia pomocy uchodźcom z Ukrainy, jesteśmy gotowi nieść taką pomoc wspólnie z naszym Właścicielem Miastem Stołecznym Warszawą i Prezydentem Miasta Stołecznego Warszawy. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. zawsze opowiada się za poszanowaniem prawa, w tym międzynarodowego, za respektowaniem umów i traktatów, które 24 lutego 2022 wraz z przekroczeniem granic Ukrainy przez wojska rosyjskie, zostały naruszone. 

„Ще не вмерла України і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля” – Jeszcze nie umarła Ukrainy chwała ani wola, jeszcze do nas, bracia, uśmiechnie się los.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a