Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
12.07.2022

W Wesołej wodociągowcy rozbudują sieć wodociągową i kanalizacyjną

Dzięki tej inwestycji najmłodsza warszawska dzielnica zyska w sumie blisko 2,2 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W ciągu dwóch tygodni wykonawca będzie mógł ruszyć z pracami w terenie.

W Wesołej powstanie ponad 1,3 km nowej sieci kanalizacyjnej oraz blisko 840 m nowej sieci wodociągowej. Inwestycja dotyczy ciągu ulic Krasickiego, Wschodniej, Zacisznej, Piaskowej i Dobrej. W ramach umowy w ulicy Piaskowej przebudowane będzie także 65 m istniejącej sieci wodociągowej. Inwestycja zostanie zrealizowana metodą wykopu otwartego szalowanego.

- Jednym z priorytetów naszej działalności jest zapewnienie mieszkańcom odpowiednich standardów codziennego funkcjonowania. Dzisiejsza umowa jest takim gwarantem dla kolejnych 64 gospodarstw, bo właśnie tyle nowych nieruchomości w Wesołej będzie mogło w sumie przyłączyć się do nowo powstającej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – podkreślił Tomasz Mencina, Członek Zarządu MPWiK w Warszawie.

- To od wielu lat oczekiwana inwestycja. Jeden z ostatnich nieskanalizowanych rejonów dzielnicy Wesoła, na granicy osiedli Zielona i Groszówka, będzie przyłączony do sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej. Inwestycje MPWiK w Wesołej są bardzo ważne ze względu m.in. na ekologiczny charakter naszej dzielnicy – skomentował Krzysztof Kacprzak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła

Umowa na realizację inwestycji opiewa na blisko: 2 mln zł netto. Wykonawca ma na realizację inwestycji 15 miesięcy. Prace mają ruszyć w ciągu dwóch tygodni od zawarcia umowy.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a