Komunikat strony

29.06.2020

Usuwamy skutki nawałnic na terenie Warszawy

Na terenie miasta działają łącznie 43 brygady pogotowia MPWiK, które na bieżąco likwidują zalewiska i podtopienia powstałe wskutek intensywnych opadów deszczu. Aby możliwie szybko przywrócić przejezdność ulic, jeszcze dziś do prac zostaną skierowane kolejne zespoły.

Zadaniem pracowników Spółki jest usuwanie zastoisk wody oraz udrożnianie wpustów deszczowych zatykanych przez naniesione liście, ziemię i nieczystości tak, by sieć kanalizacyjna mogła przyjąć spływającą wodę opadową.

Nasi pracownicy pomagają w usuwaniu skutków podtopień, w każdym punkcie miasta, bez względu na to, czy są one związane z siecią kanalizacyjną MPWiK czy też tą, która nie pozostaje w eksploatacji Spółki. 

Zwracamy się z prośbą do kierowców - jeśli widzicie samochody MPWiK jadące na sygnale, prosimy, ustąpcie im miejsca. W ten sposób będziemy mogli jeszcze szybciej przystąpić do usuwania zalewiska lub podtopienia.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o zgłaszanie wszystkich zaobserwowanych zalewisk lub podtopień. Zgłoszenia można dokonać pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem telefonu 994 lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Spółki www.mpwik.com.pl. Informacje od mieszkańców są dla nas niezwykle cenne, gdyż pozwalają naszym służbom na podjęcie niezwłocznej interwencji.

Jednocześnie dementujemy pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia, jakoby MPWiK nie korzystało z przelewów burzowych. Informujemy, że uruchamianie przelewów burzowych odbywa się w wyjątkowych sytuacjach, takich jak dziś, gdy w ciągu kilkudziesięciu minut spadła taka ilość deszczu jaka przypada na okres miesiąca. Ponieważ nie ma na świecie systemu kanalizacyjnego, który byłby projektowany na przyjęcie takich ilości wód opadowych, w trosce o bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców – nadmiar tych wód może być spuszczany do rzeki. Insynuowanie, jakoby Spółka miała działać na niekorzyść warszawianek i warszawiaków jest nie tylko nieuprawnione ale niestosowne. Wzywamy do natychmiastowego zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących działalności Spółki, prowadzących do siania niepokoju i stwarzania zamętu. Zapewniamy, że robimy wszystko, aby, wspólnie z innymi służbami, przywrócić ruch na terenie miasta.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a