Komunikat strony

02.05.2019

Świętujemy 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej!

Wodociągi Warszawskie wzięły udział w Festiwalu Europejskim, który odbył się 1 maja 2019 r. na Krakowskim Przedmieściu. Podczas wydarzenia częstowaliśmy zimną warszawską kranówką oraz zaprezentowaliśmy nasz specjalistyczny sprzęt. 

Wodociągi na Krakowskim Przedmieściu

Tegoroczny majowy weekend zapowiada się bardzo atrakcyjnie. 1 maja, w godz. 12 – 18, na Krakowskim Przedmieściu odbył się Festiwal Europejski. Nasza Spółka, jeden z głównych beneficjentów środków unijnych, zaprezentowała specjalistyczny sprzęt oraz wystawę przedstawiającą najważniejsze inwestycje zrealizowane w ostatnich 15 latach. Zapewniliśmy także atrakcje dla dzieci w ramach programu edukacji ekologicznej oraz częstowaliśmy napojami przygotowywanymi z warszawskiej kranówki i owoców.  

W strefie kuchni europejskiej uczestnicy festiwalu mogli spróbować jednej z zup z różnych zakątków Europy, od żurku, przez chłodnik litewski po czeską zupę czosnkową – każda została przygotowana z warszawskiej kranówki.

Inauguracja pokazów fontann na podzamczu

Również 1 maja, na Skwerze im. I Dywizji Pancernej, o godz. 21:30 odbył się pierwszy w tym sezonie pokaz fontann multimedialnych. Tematem przewodnim tegorocznego widowiska jest legenda o Warsie i Sawie. Podczas wszystkich pokazów będziemy częstowali zimną warszawską kranówką z beczkowozu. Zachęcamy także do odwiedzenia Williama H. Lindleya – twórcy wodociągów i kanalizacji, którego pomnik znajduje się na podzamczu.

Warszawska kranówka na trasie Biegu Konstytucji

3 maja zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania na trasie 29. Biegu Konstytucji. Wodociągi Warszawskie zapewnią wodę podczas tego wydarzenia– łącznie wolontariusze rozdadzą uczestnikom nawet 6 tys. kubeczków z zimną wodą. Nasze beczkowozy będą ustawione na mecie zlokalizowanej przy Parku Agrykola. Ponadto, na pięciokilometrowej trasie biegu rozstawimy dwie bramki wodne, które przyjemnie chłodzą i orzeźwiają.                                  

Kranówka na Narodowym

Natomiast w sobotę 11 maja, zapraszamy na 23. Piknik Naukowy organizowany przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio na PGE Narodowym. Na imprezie nie zabraknie naszych beczkowozów, a dodatkową atrakcją dla odwiedzających piknik, będzie możliwość obejrzenia specjalistycznego samochodu, którego używamy do monitoringu sieci kanalizacyjnej. Przygotowaliśmy również liczne atrakcje - na wspólnym stoisku Wodociągów Warszawskich i Urzędu m.st. Warszawy, pracownicy laboratorium MPWiK będą wykonywali doświadczenia i opowiedzą, jaką drogę przebywa woda zanim trafi do kranów mieszkańców.

Tego samego dnia będziemy obecni podczas otwarcia Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego – spacerując pomiędzy tulipanami i nowym rodzajem róż o nazwie „Serce Warszawy”, będzie można się napić smacznej warszawskiej kranówki.

Oczywiście pamiętamy również o tych, którzy wolny czas uwielbiają spędzać na sportowo - dlatego w niedzielę, 12 maja w Parku Młocińskim na biegaczy Piekielnego Wyścigu będzie czekać beczkowóz z warszawską kranówką.

Noc Muzeów w Stacji Filtrów już 18 maja

W sobotę, 18 maja 2019 r. zapraszamy na Noc Muzeów, podczas której udostępnimy zwiedzającym Stację Filtrów przy ul. Koszykowej 81.

Z kolei w poniedziałek, 22 maja, będziemy obecni na Grochowie częstując kranówką podczas Święta Dobrego Sąsiedztwa. Impreza odbędzie się w godzinach 15 -18 na terenach zielonych u zbiegu ulic Wiatracznej i Chrzanowskiego

Warszawska kranówka gasi pragnienie wiosną i latem

Aktywny tryb życia i ruch na świeżym powietrzu, to dobry sposób na spędzanie wiosennych dni. Przypominamy o regularnym nawadnianiu organizmu – najlepiej pragnienie gasi zimna warszawska kranówka, którą można zabrać ze sobą na spacer w bidonie lub napić się jej z jednego z zainstalowanych przez MPWiK źródełek:

  • w Pałacu Młodzieży w Warszawie,
  • na Lotnisku Chopina,
  • w Centrum Nauki Kopernik,
  • w Młodzieżowym Domu Kultury Ochota,
  • w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak,
  • w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy,
  • w Urzędzie Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy,
  • w Ursynowskich Centrach Sportu: Arena Ursynów, Arena Active Club, ZOS "Hawajska", ZOS "Moczydło".

 

Do zobaczenia!

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a