Komunikat strony

25.03.2019

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann!

W sobotę, 23 marca, na podzamczu odbył się kolejny piknik ekologiczny organizowany przez Wodociągi Warszawskie. 

Podczas pikniku, który po raz pierwszy został organizowany w Multimedialnym Parku Fontann, już od godz. 11 na dzieci i młodzież czekały liczne gry i konkursy związane z wodą oraz naszą działalnością, m.in. budowanie wieży ciśnień, składanie instalacji wodociągowych oraz układanie z puzzli obiektów MPWiK. Na stoisku VR można było zagrać w jedną z dwóch gier zręcznościowych, których bohaterami były nasze maskotki: Pan Kropelek oraz Klozeciak.

Ponadto, na przykładzie ogrodów w słoikach, tłumaczyliśmy, na czym polega zjawisko retencji,  pokazaliśmy także, jak wygląda woda pod mikroskopem.

Nie zabrakło także atrakcji na scenie, o które zadbali artyści z Teatru Naukowego Hadwa-O. Podczas pikniku bawiliśmy się przy piosenkach z musicalu „Deszczowa piosenka” oraz podczas koncertu gry na dzbankach, szklankach i bębnach napełnionych wodą. Czas umiliły także: pokazy iluzji, baniek mydlanych i gimnastyki artystycznej.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przed 27 laty przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony 22 marca. Ideą obchodów jest podkreślenie roli wody w naszym życiu i dostępu do jej zasobów.  Co roku Światowy Dzień Wody jest obchodzony pod innym hasłem , a w tym roku jest to: Leaving No One Behind (Human Rights and Refugees).

Honorowy Patronat nad obchodami i piknikiem objął Prezydent m.st. Warszawy.

plakat Światowy Dzień Wody MPWiK 2019 (do pobrania) 

Światowy Dzień Wody na podzamczu

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a