Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
16.07.2021

Służby MPWiK usuwają skutki nawałnicy

Spółka postawiła w stan gotowości swoje brygady, w tym 10 samochodów specjalistycznych, które na bieżąco usuwają powstałe zastoiska lub zalewiska na terenie całej Warszawy.

W związku z wystąpieniem bardzo intensywnych opadów, miejscami prawie 33 mm/m kw. przez ponad godzinę - są uruchamiane kolejne zespoły, które na bieżąco kierujemy w różne punkty na terenie Warszawy do zgłoszeń o braku lub uchylonych pokrywach włazów oraz, by udrażniać wpusty i pomagać przy usuwaniu zastoisk. Nasi pracownicy działają wszędzie, także w tych miejscach, gdzie nie ma sieci kanalizacyjnej MPWiK. Do godz. 11:30 do pogotowia kanalizacyjnego MPWiK wpłynęło ponad 40 zgłoszeń. Prosimy o ostrożną jazdę w rejonie ulic: Racławickiej i Górczewskiej, gdzie trwa usuwanie skutków nawałnicy.

Jednocześnie, podobnie jak to miało miejsce wcześniej, ekipy MPWiK zostały rozstawione w czterech strategicznych dla miasta punktach, by natychmiast podjąć interwencję tj.

  1.    na Wisłostradzie na wprost Cytadeli
  2.    w pobliżu tunelu Dworca Zachodniego 
  3.  na skrzyżowaniu ulic Radarowej i Hynka
  4.   na Rondzie Starzyńskiego/Rondo Żaba

Prosimy kierowców o przepuszczanie samochodów MPWiK, które jadą na sygnale świetlnym. Dzięki temu nasi pracownicy będą mogli szybciej dotrzeć na miejsce i podjąć niezbędne działania. Wozy Spółki, a wśród nich samochody ciśnieniowo-ssące, ze względu na swoje gabaryty mają utrudnione pole manewru w korku ulicznym. W sytuacji, gdy istnieje zagrożenie dla mienia oraz zdrowia mieszkańców, liczy się każda minuta.

Przypominamy także, że zgłoszenia o powstających zalewiskach można zgłaszać do naszego pogotowia kanalizacyjnego pod bezpłatnym czynnym całą dobę numerem 994 lub za pośrednictwem strony: https://www.mpwik.com.pl/view/zglos-awarie-lub-reklamacje. Każde zgłoszenie jest przyjmowane przez dyspozytora pogotowia, który kieruje na miejsce służby techniczne Spółki.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a