Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
24.06.2021

Służby MPWiK na bieżąco usuwają skutki nawałnicy

Na terenie miasta działa łącznie 38 brygad MPWiK, które na bieżąco likwidują zalewiska i podtopienia powstałe wskutek intensywnych opadów deszczu.

W związku z zapowiadanymi intensywnymi opadami deszczu ekipy MPWiK zostały rozstawione w czterech strategicznych dla miasta punktach, w których w przeszłości występowały podtopienia i zalewiska, wynikające m.in. z niesprawnie działającego odwodnienia jezdni niepozostającego w eksploatacji MPWiK, tj.

  1.  na Wisłostradzie na wprost Cytadeli
  2.    w pobliżu tunelu Dworca Zachodniego 
  3.  na skrzyżowaniu ulic Radarowej i Hynka
  4.   na Rondzie Starzyńskiego/Rondo Żaba

W stan gotowości postawiono także kolejne zespoły, które na bieżąco wyjeżdżają na ulice Warszawy, by usuwać zalewiska i podtopienia oraz udrażniać wpusty uliczne zatykane przez naniesione liście, ziemię i nieczystości tak, by sieć kanalizacyjna mogła przyjąć spływającą wodę opadową. Działania te są prowadzone w każdym punkcie miasta, bez względu na to, czy są one związane z siecią kanalizacyjną MPWiK czy też tą, która nie pozostaje w eksploatacji Spółki. 

Szczególnym miejscem na mapie miasta jest fragment Wisłostrady na wprost Cytadeli. Także w tym roku, podobnie jak to miało miejsce w 2020 r., doszło do powstania zalewiska wskutek zatkania odwodnienia ulicy przez spływającą z budowy muzeum ziemię i piach. Sytuację udało się opanować dzięki szybko i sprawnie podjętej interwencji pracowników MPWiK.

Zwracamy się z prośbą do kierowców - jeśli widzicie samochody MPWiK jadące na sygnale, prosimy, ustąpcie im miejsca. W ten sposób będziemy mogli jeszcze szybciej przystąpić do usuwania zalewiska lub podtopienia.

Jednocześnie prosimy mieszkańców o zgłaszanie wszystkich zaobserwowanych zalewisk lub podtopień. Zgłoszenia można dokonać pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem telefonu 994 lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Spółki www.mpwik.com.pl. Informacje od mieszkańców są dla nas niezwykle cenne, gdyż pozwalają naszym służbom na podjęcie niezwłocznej interwencji.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a