Komunikat strony

Smaczna woda w warszawskich kranach

11.08.2017

Skomplikowane prace naprawcze w ul. Chrobrego we Włochach

17 sierpnia (czwartek) rozpocznie się ostatni etap remontu kanału sanitarnego ułożonego w pasie jezdni, w rejonie ul. Bolesława Chrobrego 29 we Włochach. W związku z trwającymi pracami ziemnymi utrudnienia w ruchu samochodowym mogą potrwać do końca września. 

Remont będzie polegał na wymianie odcinka kanału ułożonego na głębokości około 7 metrów. W trakcie  naprawy odbiór ścieków będzie się odbywał bez zakłóceń. Z uwagi na miejsce prac operacja jest skomplikowana i musi być prowadzona etapami. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych niezbędne jest wcześniejsze odwodnienie miejsca prowadzonych robót. W tym celu zostaną wywiercone studnie na głębokości około 14 metrów. Kolejnym etapem będzie wykonanie wykopu i zabezpieczenie jego ścian przy pomocy grodzic stalowych. Montaż tych elementów wymaga zastosowania  specjalistycznego sprzętu. Do czasu sprowadzenia maszyny kontynuowane będą prace przygotowawcze.

Znajdująca się po przeciwnej stronie ulicy topola posiadająca status Pomnika Przyrody zostanie zabezpieczona na czas remontu zgodnie z zaleceniami Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy.

W okresie prowadzonych prac naprawczych obowiązuje czasowa organizacja ruchu, która  na odcinku ulicy Bolesława Chrobrego odbywa się wahadłowo. Niezwłocznie po wykonaniu niezbędnych prac ziemnych, których zakończenie planowane jest do końca września  nawierzchnia jezdni zostanie tymczasowo odtworzona.

Przepraszamy Państwa za niedogodności związane z trwającym pracami i zapewniamy, że w związku z ich wykonywaniem odbiór ścieków nie jest zagrożony.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a