Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
10.03.2021

Ruszyła wymiana wodomierzy głównych na terenie Warszawy, Pruszkowa, Piastowa i Michałowic

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.  informuje, iż 9 marca 2021 r. rozpoczęła się wymiana wodomierzy głównych (wraz z zaworami) na terenie m.st. Warszawy, gminy Michałowice oraz miast Pruszków i Piastów. Prace w imieniu Spółki realizuje firma LORAG SYSTEM Karol Góra. Zakończenie prac planowane jest najpóźniej do 25 lipca 2021 r.

Wymianą zostały objęte wodomierze DN 20, DN 25, DN 40 oraz DN 50 zarówno u odbiorców indywidualnych jak i instytucjonalnych. Osoby wykonujące prace mają wymagane upoważnienia oraz obowiązek posiadania identyfikatorów zawierających imię, nazwisko oraz nawę firmy (wymagane na podstawie art. 7 Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków). Ponadto pracownicy wykonawcy noszą kamizelki z nadrukiem logo lub nazwy firmy oraz posiadają  upoważnienia do wstępu na teren nieruchomości lub do obiektu budowlanego.

Wymiana wodomierzy nie wymaga wcześniejszego umówienia terminu, jednak, zgodnie z obowiązującym regulaminem dostarczania wody, pracownicy wykonawcy mają obowiązek powiadomić odbiorcę o chwilowym wyłączeniu dostawy wody przed przystąpieniem do wymiany. Podczas dokonywania wymiany wodomierza wymagana jest obecność osoby pełnoletniej.

W związku z wprowadzonym rozporządzeniem Ministra Zdrowia do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej i ogłoszonym stanem epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 protokoły i podpisy potwierdzające prawidłowość wykonania prac będą składane w formie elektronicznej (podpis należy złożyć na urządzeniu – tak jak przy odbiorze niektórych przesyłek poleconych). Osoba udostępniająca mieszkanie ma prawo również odmówić złożenia podpisu w  formie elektronicznej, jednak nie stanowi to żadnych roszczeń wobec właściciela nieruchomości w przyszłości.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a