Komunikat strony

02.07.2019

Remont kanału w ul. Chrobrego we Włochach – utrudnienia w ruchu

17 czerwca (poniedziałek) rozpoczęliśmy prace na sieci kanalizacyjnej w pasie jezdni w rejonie ul. Bolesława Chrobrego 40 we Włochach. W związku z pracami ziemnymi występują utrudnienia w ruchu.

Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Kierowcy, uprzejmie prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w związku z naprawą kanału sanitarnego - prace prowadzone będą w ulicy Bolesława Chrobrego na wysokości numer 40.

Utrudnienia w ruchu – ruch wahadłowy

W okresie prowadzonych prac naprawczych obowiązuje czasowa organizacja ruchu, która  odbywa się wahadłowo -  występuje w tym miejscu zwężenie do jednego pasa ok. 60-metrowego odcinka ul. Chrobrego w kierunku ronda im. S. Rembeka i ul. Ryżowej w stronę Ursusa. Niezwłocznie po wykonaniu niezbędnych prac ziemnych, które obecnie przewidujemy, że potrwają do połowy sierpnia 2019 r., nawierzchnia jezdni zostanie tymczasowo odtworzona.

Etapy naprawy kanału

Ponieważ kanał znajduje się na głębokości około 7 metrów pod ulicą Chrobrego, na zamkniętym odcinku jezdni będą wykonywane głębokie wykopy dlatego, zwracamy się do Kierowców z prośbą o wyrozumiałość i ostrożną jazdę. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych niezbędne jest wcześniejsze odwodnienie miejsca prowadzonych robót. W tym celu zostaną wywiercone studnie na głębokości  około 14 metrów. Kolejnym etapem będzie wykonanie wykopu i zabezpieczenie jego ścian przy pomocy grodzic stalowych. Montaż tych elementów wymaga zastosowania  specjalistycznego sprzętu. Obecnie prowadzone są roboty ziemne w celu wykonania wykopu. 

Odbiór ścieków niezakłócony

Podkreślamy, że naprawa kanału sanitarnego w ulicy Chrobrego i prace z nią związane, nie spowodują zakłóceń w odbiorze ścieków w tym rejonie dzielnicy. Przepraszamy Państwa za utrudnienia i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby możliwie skrócić czas ich występowania.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a