Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
08.07.2010

Ograniczenia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki i Krasińskiego

W środę (7.07), w wyniku bardzo złego stanu technicznego komory kanalizacyjnej zlokalizowanej pod ulicą Popiełuszki (na skrzyżowaniu z ul. Krasińskiego, w kierunku ul. Słowackiego), MPWiK SA wystąpiło do zarządcy drogi o zamknięcie dla ruchu tego fragmentu skrzyżowania.

Komora zlokalizowana pod tym skrzyżowaniem jest jednym z największych obiektów tego typu w tej części Warszawy (14 m dł., 7 m szer., 9 m wys.). W komorze łączą się dwa główne kolektory odbierające ścieki z terenu Żoliborza.

Podczas prowadzonych prac remontowych, Spółka zleciła wykonanie dodatkowej ekspertyzy stanu technicznego komory specjalistom z Politechniki Płockiem. Ekspertyza została zlecona po dwóch falach powodziowych, które znacznie podniosły poziom wód gruntowych oraz czerwcowych ulewach, które dwukrotnie podtapiały komorę. Ze wstępnej analizy ekspertów wynika, że drgania spowodowane dużym natężeniem ruchu tramwajów i samochodów mogłyby spowodować zapadnięcie osłabionej konstrukcji stropu komory.

Władze Spółki podjęły natychmiastową decyzję o awaryjnym zabezpieczeniu zagrożonej komory. Firma działająca na zlecenie MPWiK zamówiła drewniane bale o bardzo dużej wytrzymałości (boki o szerokości 20x20 cm), które posłużą do podstemplowania stropu oraz ścian obiektu. Do czasu sprowadzenia do Warszawy zamówionych podpór prowadzone będą prace przygotowawcze. Podpory zostaną dostarczone najprawdopodobniej w poniedziałek, wtedy też rozpocznie się ich montaż.   

Do czasu zakończenia wszystkich prac utrzymana zostanie obecnie obowiązująca organizacja ruchu drogowego. 

 

Dokładna informacja o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej dostępna jest na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego, pod adresem ztm.waw.pl 

 

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a