Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
18.11.2010

Nowy kolektor ściekowy na Białołęce

100 tysięcy mieszkańców Białołęki będzie mogło korzystać z nowego, 6,5-metrowego kolektora ściekowego. Kolektor – wybudowany przez developera – został przekazany Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji. Symbolicznego uruchomienia instalacji dokonała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- To wyjątkowy dzień dla Białołęki. Dotychczas w tej części dzielnicy brakowało kanalizacji. To ogromny sukces, ponieważ wkrótce około 100 tysięcy osób będzie mogło zrezygnować z tradycyjnych szamb i podłączyć się do sieci kanalizacyjnej. – zaznaczyła Prezydent stolicy - W Wawrze kolektor zaczął już być budowany i jest w tzw. czwartej fazie projektu. Mam nadzieję, że w dwóch dzielnice lezących na obrzeżach Warszawy – Białołęka i Wawer – uda nam się jak najszybciej zapewnić mieszkańcom możliwość podłączenia do kanalizacji. 

Jednocześnie prezydent stolicy wraz z przedstawicielami dzielnicy, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz inwestora podpisali dokument przekazania kolektora sanitarnego miejskiej spółce.

Odcinek kolektora sanitarnego, o długości 6,5 km, pozwoli około 100 tysięcy mieszkańcom północno-wschodniej Białołęki podłączyć się do kanalizacji odprowadzającej ścieki do oczyszczalni Czajka. Koszt przejęcia kolektora ścieków wyniósł blisko 50 mln zł. 

więcej na www.um.warszawa.pl

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a