Komunikat strony

01.04.2020

Nowe uproszczone zasady budowy przyłączy

Stawiamy na jak najszybszą i profesjonalną obsługę. Od 1 kwietnia 2020 r. uprościliśmy niektóre z etapów procedury budowy przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych.

Odpowiadając na aktualne potrzeby mieszkańców, dążymy do uproszczenia obowiązujących w Spółce procedur oraz możliwość realizacji niektórych z działań za pośrednictwem Internetu, bez konieczności wychodzenia z domu.

Od 1 kwietnia 2020 r. w MPWiK obowiązują nowe zasady:

„Brak zgody na rozpoczęcie inwestycji

W przypadku nie wyrażenia przez MPWiK zgody na rozpoczęcie budowy przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego stosowną informację prześlemy drogą elektroniczną. Pismo będzie zawierać informacje o powodzie odmowy. Brak zgody na rozpoczęcie inwestycji może nastąpić m.in. w przypadku:

  1. gdy sieć wodociągowa/kanalizacyjna, do której będzie włączone przyłącze nie posiada odbioru technicznego;
  2. gdy dokumentacja techniczna przyłącza utraciła ważność, tj. zgłoszenie wpłynęło po upływie trzech lat od daty uzgodnienia dokumentacji technicznej;
  3. gdy przyłącze wodociągowe/kanalizacyjne zostało już wykonane bez wiedzy i zgody Spółki, w tym przypadku proszę niezwłocznie dostarczyć do nas Zgłoszenie legalizacji przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego.”
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a