Komunikat strony

04.01.2017

MPWiK znalazło źródło skażenia Potoku Służewieckiego

Dzięki interwencji pogotowia kanalizacyjnego MPWiK znaleziono źródło skażenia potoku.

W wyniku przeprowadzonej kontroli w terenie oraz monitoringu sieci kanalizacyjnej ustalono, że ślady substancji ropopochodnych pochodzą z terenu szkoły tenisa przy ul. Koncertowej 8a na Ursynowie. Używany do ogrzewania hali olej opałowy, pod koniec grudnia ub. roku wyciekł z agregatu do kanalizacji deszczowej, skąd substancja przedostawała się do Potoku Służewieckiego. Obecnie sprawę bada Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, a miejsce wycieku na skrzyżowaniu al. Rodowicza-Anody i Dolinki Służewieckiej jest na bieżąco kontrolowane także przez pogotowie kanalizacyjne MPWiK.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o niewylewanie do kanalizacji substancji niebezpiecznych, w tym pochodzenia ropopochodnego. Przedostanie się takich związków do zbiorników wodnych oraz gleby może być przyczyną skażenia środowiska i stanowić zagrożenie dla żywych organizmów. Przypominamy też, że takie działania są niezgodne z prawem. Lista substancji i przedmiotów, które nigdy nie powinny trafić do miejskiej kanalizacji jest dostępna na naszej stronie internetowej w zakładce Akcja „Sedes to nie kosz na śmieci”

Zgłoszenia dotyczące degradacji środowiska naturalnego można kierować całą dobę m.in. pod numer Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a