Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
17.04.2021

MPWiK w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przystępuje do usuwania awarii cieku wodnego na wysokości ul. Broniewskiego w porozumieniu m.in. ze służbami Prezydenta m.st. Warszawy

 

W dniu 16.04.2021 roku Spółka powzięła informację o decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, wydaną z rygorem natychmiastowej wykonalności, która nakazuje Spółce naprawę uszkodzonego cieku wodnego poprzez udrożnienie, wymianę lub naprawę uszkodzonych elementów w terminie 6 miesięcy od dnia otrzymania niniejszej decyzji. W tym miejscu podkreśla się że Spółka, nie jest właścicielem ww. cieku wodnego, nie zarządza nim, ani nie prowadziła żadnych prac w tym rejonie. Od powyższej decyzji Spółka będzie się odwoływać.

 

Jak zawarto w uzasadnieniu decyzji WINB „(…)zakłada się, że w trakcie robót wzdłuż ul. Broniewskiego doszło do uszkodzenia kanału rz. Rudawki, co mogło spowodować zaczopowanie kanału, a w następstwie spiętrzenie i wylewanie wód z tego kanału. Roboty te związane były z dwutorowym przewiertem sterowanym pod przyszłą sieć 110kV(…)”. 

 

Jednak niezależnie od powyższego, Spółka jako jedna ze służb miasta oraz podmiot odpowiedzialny społecznie, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców m. st. Warszawy, rozpoczęła realizację decyzji. W dniu 17.04.2021 roku w godzinach porannych Spółka wprowadziła wykonawcę na plac budowy i rozpoczęła działania mające na celu ustalenie przyczyn awarii oraz zabezpieczenie uszkodzonego cieku wodnego, a w dalszej kolejności jego naprawę. W związku z prowadzonymi pracami można spodziewać się utrudnień w ruchu w ulicy Broniewskiego. Apelujemy o współpracę wszystkich uczestników zarządzających infrastrukturą na tym terenie.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a