Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
26.02.2021

MPWiK kontynuuje prace nad modernizacją kolektora ściekowego w ul. Bacha, Sikorskiego i al. Witosa

Od marca 2020 roku MPWiK realizuje inwestycję związaną z remontem ponad 4-kilometrowego odcinka kanału sanitarnego w ul. Bacha, al. Witosa oraz al. Sikorskiego. Kilkuetapowa inwestycja jest kluczowym elementem układu odbioru ścieków z południowej części lewobrzeżnej Warszawy.

Wyremontowaliśmy już kanał położony wzdłuż al. Sikorskiego i al. Witosa na odcinku od ul. Pory do ul. Beethovena, następnie prace były prowadzone sukcesywnie w stronę ul. Czerniakowskiej. Od stycznia 2021 r. kontynuujemy je w rejonie al. Harcerzy Rzeczypospolitej. Kolejnym etapem będzie remont kanału położonego wzdłuż Bacha do ul. Nowoursynowskiej na terenie Parku Dolina Służewiecka.

Ograniczamy utrudnienia dla mieszkańców

Na czas prowadzonych prac, które będą prowadzone na terenie Parku, by zapewnić stały i bezpieczny odbiór ścieków, zostanie wykonany tymczasowy rurociąg, tzw. bypass. Zostanie on ułożony wzdłuż alejek, aby możliwie zminimalizować utrudnienia w poruszaniu się pieszych oraz rowerzystów. W miejscach, gdzie będzie on przechodził przez alejki parkowe lub chodniki, zostaną wykonane drewniane kładki, umożliwiające swobodne przemieszczanie się.

Modernizujemy metodą „rura w rurze”

Do istniejącego kanału wprowadzamy panele wykonane z żywicy poliestrowej o minimalnie mniejszej średnicy, które uszczelniają i wzmacniają wysłużony kolektor. W efekcie poprawią się parametry hydrauliczne kanału, co oznacza szybszy i bezawaryjny przepływ ścieków, a także ograniczenie występowania ewentualnych uciążliwości zapachowych.   

Modernizacja kolektora metodą bezwykopową pozwoli na ograniczenie utrudnień dla mieszkańców związanych z prowadzonymi pracami poprzez m.in. minimalizację ilości wykopów otwartych wykonywanych na trasie kanału. Ograniczone będą utrudnienia w ruchu ulicznym, ponieważ trasa kolektora przebiega głównie poza pasem jezdni. Należy przy tym podkreślić, że w związku z planowanymi pracami odbiór ścieków ze zlewni kolektora nie będzie zakłócony.

Przepraszamy za utrudnienia oraz prosimy o wyrozumiałość. O postępie prac w kolejnych etapach będziemy informować na www.mpwik.com.pl i w naszych mediach społecznościowych.

Więcej o inwestycji: https://www.mpwik.com.pl/view/podpisanie-umowy-na-modernizacje-kolektora-sciekowego-w-ul-bacha-sikorskiego-i-witosa-

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a