Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
08.12.2020

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie kontynuuje prace nad alternatywnym układem przesyłowym

Wczoraj – zgodnie z planem – ogłoszono przetarg na drugą nitkę alternatywnego układu przesyłowego. Podobnie jak pierwsza, będzie ona budowana pod dnem Wisły metodą bezwykopową.

Wykonawca zostanie wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego ze skróconym do 15 dni terminem składania ofert (Art. 43, ust. 2b, pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych). Planowany termin ich otwarcia został wyznaczony na 23 grudnia br. Analogicznie do pierwszej nitki, druga zostanie wykonana metoda przewiertu pod dnem rzeki, a długość podziemnego odcinka rurociągu o średnicy 1,2 m wyniesie około 800 metrów. Ułożony pod dnem rzeki rurociąg zostanie połączony z infrastrukturą kanalizacyjną: po lewej stronie rzeki – z zakładem Farysa, a po prawej – z zakładem Świderska. Ten etap inwestycji zakłada realizację na połowę 2021r.

Inwestycja ta zamknie pierwszą fazę budowy nowego układu do przesyłu ścieków z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”, alternatywnego wobec kolektorów w tunelu pod Wisłą, która została zapowiedziana przez władze stolicy w 2019 roku. Od tamtej pory w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie prowadzone były prace nad przygotowaniem koncepcji optymalnego przekroczenia rzeki.

Po awarii z sierpnia 2020 roku realizacja całego projektu odbywa się na podstawie wydanej 7 września 2020 r. decyzji nakazowej Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy. Celem inwestycji jest zapewnienie Warszawie sprawnego, bezpiecznego i niezakłóconego transferu ścieków komunalnych pod Wisłą do Zakładu „Czajka”. Dalsze etapy inwestycji są w trakcie przygotowania tak, aby zakończyć całość prac w drugiej połowie 2022 r.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a