Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
23.02.2021

MPWiK inwestuje w ekologiczną flotę samochodową

W lutym na ulice Warszawy wyjechały nowe samochody MPWiK zasilane gazem ziemnym CNG. Do końca roku flota spółki powiększy się o 53 takie pojazdy. Wszystkie będą tankowane na stacji, którą MPWiK wybudowało na terenie Zakładu Sprzętu i Transportu przy ulicy Mikkego 4.

Nowoczesne pojazdy, ekologiczne rozwiązania

- Jako pierwsze na ulice miasta wyjechały samochody hakowe. Jest ich 20 i są wykorzystywane każdego dnia do licznych zadań, takich jak: przewóz beczkowozów czy transport sprzętu – mówi członek Zarządu MPWiK Tomasz Mencina.

Każdy z dostarczonych pojazdów hakowych charakteryzuje się cichą pracą silnika oraz niską emisyjnością. Przy tym są one wydajne – zamontowane zbiorniki pozwalają na pokonanie w warunkach miejskich ponad 350  km, co oznacza, że pracownicy MPWiK mogą wykonywać swoją pracę nawet przez 5 kolejnych dni bez konieczności tankowania.

W drugim kwartale tego roku spodziewana jest dostawa kolejnych 33 pojazdów. Będą to samochody dostawcze niezbędne do wykonywania prac związanych z realizacją inwestycji oraz usuwaniem awarii. W ramach dalszego rozwoju gospodarki niskoemisyjnej spółki w 2023 roku planowana jest budowa drugiej stacji tankowania pojazdów gazem ziemnym na terenie Zakładu Sieci Kanalizacyjnej przy ulicy Jagiellońskiej.

Proekologiczna polityka energetyczna to nasz priorytet

- Jesteśmy nowoczesną firmą z wizją – mówi Tomasz Mencina. - Stosujemy innowacyjne technologie i stale się rozwijamy. Wiemy, że nasze działania, od codziennej pracy, przez inwestycje, po edukację, mają wpływ na otoczenie.

Obecny kierunek rozwoju taboru spółki to kolejny dowód na to, że MPWiK przykłada  dużą wagę do ochrony środowiska naturalnego. Eksploatacja pojazdów zasilanych sprężonym gazem ziemnym oznacza zatem nie tylko większe możliwości, jeśli chodzi o wykonywanie zadań transportowych, ale także ciągłe podnoszenie standardów w zakresie wykorzystania proekologicznych rozwiązań i dbałości o środowisko.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a