Komunikat strony

23.02.2019

Laureaci nagrody "Woda bez barier" wybrani po raz trzeci  

Wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska oraz niepełnosprawna pływaczka Julia Chmielewska odebrały podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy nagrodę specjalną Wodociągów Warszawskich.

Warszawianka Agnieszka Kobus-Zawojska to jedna z największych gwiazd wioślarstwa w naszym kraju. W 2018 r. zawodniczka stołecznego AZS AWF wraz z koleżankami z reprezentacji wywalczyła w Płowdiwie Mistrzostwo Świata w czwórce podwójnej. To kolejny z jej medali, wśród których są także, wicemistrzostwo olimpijskie z Rio de Janeiro (2016), srebrny medal mistrzostw świata z Sarasoty (2017) oraz liczne medale mistrzostw Europy. Prywatnie uwielbia podróże oraz gotowanie.

Julia Chmielewska, która nagrodę „Woda bez barier” odbiera drugi rok z rzędu, jest zawodniczką Warszawskiego Klubu Sportowego Młodzieży Niedosłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych. Jest trzykrotną medalistką XXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych z Samsunu (2017 r.). W 2018 roku wywalczyła m.in. brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym podczas Mistrzostw Europy Niesłyszących w Lublinie.

Wyróżnienie jest wręczane po raz trzeci w historii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy zawodnikom uprawiającym dyscypliny związane z wodą. Przed rokiem otrzymali je Julia Chmielewska i Arsen Śliwiński, wicemistrz świata na dystansie 200 m w dwójce kanadyjek.  

Podobnie jak w latach ubiegłych, Spółka w wyborze laureatów brała pod uwagę opinię Kapituły Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, w skład której weszły wybitne osobistości świata sportu m.in. Tomasz Majewski i Robert Korzeniowski

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a