Komunikat strony

03.02.2020

Laureaci nagrody "Woda bez barier" wybrani po raz czwarty!

Pływak Radosław Kawęcki oraz Klub Sportowy „Four Kings” otrzymali podczas Gali Mistrzów Sportu Warszawy nagrodę specjalną Wodociągów Warszawskich.

MPWiK już po raz czwarty w historii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy wręczyło nagrodę specjalną „Woda bez barier”. Tegoroczni laureaci otrzymali statuetki wraz z czekami na kwotę 7 500 zł podczas oficjalnej Gali, która odbyła się 31 stycznia 2020 r. w ARENIE Ursynów.

Nagrodzony został Radosław Kawęcki, jeden z najwybitniejszych polskich pływaków, specjalizujący się w stylu grzbietowym. Jest trzykrotnym mistrzem świata na krótkim basenie na dystansie 200 metrów, trzykrotnym mistrzem Europy. Dwukrotnie został wicemistrzem świata, a także siedmiokrotnie mistrzem Europy na krótkim basenie na dystansie 100 metrów. Był wicemistrzem Europy na krótkim basenie w 2009 roku oraz mistrzem Europy juniorów. Jego ostatnim osiągnięciem jest zdobycie złotego medalu podczas Mistrzostw Europy na krótkim basenie w Glasgow na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.

Nagroda „Woda bez barier” trafiła także do Klubu sportowego „Four Kings”, który działa w ramach Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach i jest jednym z najstarszych, największych i najbardziej utytułowanych klubów rugby w Polsce. Jego początki są związane z drużyną „FOUR KINGS”, która powstała w 1998 roku i działała pod patronatem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Obecnie klub liczy 16 zawodników, w tym troje reprezentantów Polski, którzy kilkukrotnie uczestniczyli w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.  Od wielu lat klub jest niekwestionowanym Mistrzem Polski w formule Low Point. „Four Kings” jest również rekordzistą, z wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa, za najdłuższą grę rugby na wózkach, która trwała 25 godz. 1 min. Od 2011 r. jest organizatorem Mazovia Cup – zawodów sportowych rugby na wózkach. W 2019 roku klub zdobył II miejsce podczas Turnieju Mazovia Cup oraz II miejsce podczas Turnieju Rugbymania w czeskiej Pradze.

Przed rokiem nagrodę „Woda bez barier” otrzymały wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska oraz pływaczka Julia Chmielewska. Podobnie jak w latach ubiegłych, Spółka w wyborze laureatów brała pod uwagę opinię Kapituły Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy. Zasiadają w niej wybitne osobistości ze świata sportu m.in. Tomasz Majewski i Robert Korzeniowski

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

fot. R. Zawadzki/UM Warszawa

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a